wynajem-samochodu
7 czerwca 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Koszt wypożyczenia samochodu. Co wpływa na cenę usługi?
5 (100%) / 1 głosów

Koszt wypożyczenia samochodu. Co wpływa na cenę usługi?

Czy wypożyczenie samochodu dużo kosztuje? Co konkretnie wpływa na cenę takiej usługi? Dlaczego coraz więcej firm i osób prywatnych decyduje się na takie rozwiązanie? Na te i wiele innych pytań związanych z wynajmem auta odpowiemy w poniższym tekście. Jeśli zastanawiasz się nad możliwością skorzystania z propozycji wypożyczalni samochodów, koniecznie czytaj dalej.

Kiedy warto wynająć samochód?

Wynajęcie samochodu to propozycja skierowana zarówno do osób prywatnych, które potrzebują pojazdu zastępczego na czas naprawy własnego auta lub nie mają swojego środka transportu, a planują np. na kilkudniowy wypad, jak i dla firm oraz przedsiębiorstw, którym nie opłaca się budowanie własnej floty, w związku z czym szukają możliwości wynajmu długoterminowego.

Najkorzystniejsze ceny i warunki współpracy oferują swoim klientom duże sieci wypożyczalni działające na terenie całego kraju, jak np. Abacus Car Rental. Korzystając z nich, kierowcy mają możliwość odebrania i oddania auta praktycznie w dowolnym mieście w Polsce, a w cenie usługi znajduje się także ubezpieczenie pojazdu i pełen pakiet assistance.

Co wpływa na cenę wypożyczenia samochodu?

Do głównych czynników wpływających na cenę wynajmu wpływa model samochodu oraz długość okresu, w którym będziemy z niego korzystać. Podobnie jak w przypadku zakupu auta, droższe będą samochody wyższej klasy, a więc z bogatszym wyposażeniem, zaś tańsze – te o nieco skromniejszym standardzie.

Koszt wynajmu samochodu maleje także wraz z wydłużaniem się okresu jego użytkowania. I tak najtańszą opcją jest oczywiście wynajem długookresowy, od kilku miesięcy do kilku lat. Taka propozycja skierowana jest przede wszystkim do klientów instytucjonalnych i firm. Ponieważ koszty związane z ubezpieczeniem i przeglądami samochodu pokrywa wypożyczalnia, jest to opcja znacznie korzystniejsza niż np. leasing.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę wynajmu samochodu jest miejsce jego odbioru i zwrotu oraz sposób dokonania rezerwacji. Podczas gry odbiór w dowolnym punkcie wypożyczalni samochodów nie niesie ze sobą dodatkowych kosztów, należy się z nimi liczyć, jeśli chcemy oddać lub zwrócić auto poza takim punktem i godzinami jego pracy. Dobrym sposobem na dodatkową oszczędność jest skorzystanie z opcji internetowej rezerwacji auta, dostępnej klientom niektórych większych wypożyczalni.

Klienci indywidualni, którzy potrzebują samochodu zastępczego, mogą w niektórych sytuacjach skorzystać z wypożyczalni samochodów bezpłatnie. Mówimy tu oczywiście o przypadkach, gdy koszty najmu pokrywane są z OC sprawcy zdarzenia, w którym własne auto klienta uległo uszkodzeniu. Takie transakcje przebiegają bezgotówkowo, nie jest też wymagana kaucja, a pojazd zastępczy może być podstawiony pod dowolny adres.