mechanik-samochodowy
20 czerwca 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Kiedy wydarzy się stłuczka. Jak wybrać dobry warsztat blacharsko-lakierniczy?
5 (100%) / 1 głosów

Kiedy wydarzy się stłuczka. Jak wybrać dobry warsztat blacharsko-lakierniczy?

Kolizja, wypadek na drodze, przypadkowe zarysowanie na parkingu – to momenty, których każdy kierowca chciałby uniknąć. Niestety, czasami nie jesteśmy w stanie zapobiec nieszczęściu. Co zrobić w sytuacji, kiedy nasze auto zostało uszkodzone i wymaga interwencji blacharsko-lakierniczej? Oczywiście trzeba udać się do warsztatu. Przed wyborem serwisu naprawczego warto jednak sprawdzić, co ma on nam do zaoferowania. Które z serwisów blacharsko-lakierniczych gwarantują naprawę na najwyższym poziomie?

Serwis blacharsko-lakierniczy, a wykonywanie napraw powypadkowych

Jeżeli uszkodzenie powłoki lakierniczej nastąpiło wskutek kolizji bądź wypadku, warto rozejrzeć się za warsztatem wyspecjalizowanym w wykonywaniu napraw powypadkowych. Najlepsze serwisy blacharsko-lakiernicze mają podpisane umowy z wieloma firmami ubezpieczeniowymi, co podwyższa ich wiarygodność w zakresie likwidacji szkód. Korzystając z usług specjalistów rekomendowanych przez ubezpieczyciela, zyskujemy gwarancję jakości i możemy spać spokojnie, nie martwiąc się o solidność robót. Procedura likwidacji szkody jest również o wiele prostsza, z uwagi na możliwości jej rozliczenia w systemie bezgotówkowym.

Doświadczenie i renoma warsztatu blacharsko-lakierniczego

Najlepsi specjaliści w zakresie napraw blacharko-lakierniczych mają ugruntowaną pozycję i działają od wielu lat, służąc fachową wiedzą oraz doświadczeniem. Część z obecnych, renomowanych warsztatów samochodowych, powstała na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, do dziś z powodzeniem realizując się w branży. Doskonały przykład stanowi CELMER Auto-Moto – zakład samochodowy z Torunia, wykwalifikowany w blacharstwie i lakiernictwie samochodowym oraz mechanice pojazdów. Specjaliści CELMER realizują naprawy bezgotówkowe oraz szereg innych, które nie są objęte ubezpieczeniem.

Zaplecze sprzętowe serwisu blacharsko-lakierniczego

Profesjonalne lakiernictwo i blacharstwo samochodowe wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego. Tylko prace wykonane przy użyciu dopasowanych narzędzi okażą się w pełni zadowalające. Poszukując warsztatu blacharskiego warto sprawdzić, czy jest on wyposażony w sprzęt potrzebny do napraw karoserii. Chodzi przede wszystkim o ramy naprawcze, podnośniki, zgrzewarki i systemy pomiarowe. W przypadku prac lakierniczych, ogromną rolę odgrywają stanowiska przygotowawcze, kabiny lakiernicze i mieszalnie lakierów. W nowoczesnych serwisach – takich jak CELMER Auto-Moto – samochody są lakierowane w kabinie bezpyłowej, a dobór lakierów odbywa się komputerowo. Więcej informacji o naprawach blacharsko-lakierniczych można odnaleźć na stronie firmy CELMER Auto-Moto.