komis-samochodowy
6 lipca 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Jak znaleźć dobry komis samochodowy?
5 (100%) / 1 głosów

Jak znaleźć dobry komis samochodowy?

Rynek samochodów używanych jest w Polsce ogromny – większość kierowców kupuje swoje auto właśnie z drugiej ręki. Najczęściej pojazdy wybieramy w komisach samochodowych. Jak znaleźć komis, w którym znajdziemy swoje wymarzone auto, w dobrym stanie i atrakcyjnej cenie? Po czym rozpoznać, że mamy do czynienia z uczciwym sprzedawcą? Odpowiedzi znajdziecie w naszym krótkim artykule.

Sprecyzuj swoje oczekiwania

Zanim zaczniemy rozglądać się za dobrym komisem samochodowym, musimy wiedzieć, jakie auto chcielibyśmy kupić. Komisy samochodowe dość często specjalizują się w konkretnych autach – w niektórych można na przykład kupić samochody z Niemiec, w innych znajdziemy pojazdy po polskich kierowcach, a w jeszcze innych auta z odleglejszych obszarów Europy. Kupując samochód z drugiej ręki, nie możemy tak precyzyjnie wybrać wszystkich jego cech, jak zrobilibyśmy to w salonie. Dlatego tez warto założyć sobie pewną elastyczność. Nie szukajmy jednego, konkretnego modelu auta, wybierzmy sobie kilka różnych typów. Zastanówmy się też, na jakie dodatkowe właściwości auta jesteśmy w stanie wydać nieco więcej.

Dobry sprzedawca

Idealny sprzedawca samochodów używanych powinien być przede wszystkim uczciwy – nie może nas oszukiwać w kwestii przeszłości auta, liczby przejechanych przez nie kilometrów, czy ukrytych wad lub usterek. Jeśli każde auto, jakie oglądamy w komisie należało wcześniej do starszego pana, który jeździł nim tylko do kościoła, to lepiej darujmy sobie zakupy. Sprzedawca nie traktuje nas poważnie, więc nie powinniśmy mu ufać. O tym, że komis poważnie podchodzi do swoich klientów, świadczyć może na przykład fakt, że wystawiane na sprzedaż samochody posiadają udokumentowaną historię napraw. Warto zwrócić na to uwagę. Nie ma kilkuletnich samochodów, które nigdy nie były u mechanika, dlatego lepiej wiedzieć, co się w nich już psuło, niż potem się zaskoczyć. Dobry komis samochodowy, który dba o zadowolenie swoich klientów to Euro-Auto. D. Stefaniak. Firma swoje auta wystawia też na sprzedaż w sieci, więc możemy przejrzeć dostępne samochody bez wychodzenia z domu.

Komis z polecenia

Jeśli nie wiemy, jaki komis w naszej okolicy spełni nasze oczekiwania, popytajmy o poradę znajomych – najlepszym dowodem na to, że komis dba o swoich klientów, są zadowoleni właściciele samochodów, którzy kupili je właśnie w tym miejscu. Dlatego, kiedy już wybierzemy jakieś auto, znajdujące się w pobliskim komisie, postarajmy się dowiedzieć, czy ktoś z naszych znajomych kupił swój pojazd właśnie tam. To zmniejszy szanse na nieudane zakupy.