6 listopada 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Jak przetransportować motocykl niezdolny do ruchu?
5 (100%) / 1 głosów

Jak przetransportować motocykl niezdolny do ruchu?

Awaria na drodze może przydarzyć się każdemu. Wypadki spotykają nie tylko kierowców samochodów, ale również motocyklistów, rowerzystów, a nawet pieszych. Kiedy myśli się o pomocy drogowej, zazwyczaj kojarzy się ją z holowaniem aut. Jednak firmy tego typu świadczą też inne usługi różnego rodzaju. Czy tylko użytkownicy samochodów mogą z nich skorzystać?

Pomoc drogowa a motocykl

Być może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale pomoc drogowa może zająć się również transportem motocykli. Rzadko zdarza się, że ktoś sam dysponuje pojazdem, który umożliwiałby przewożenie maszyny. Dlatego znacznie wygodniejszą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Jej pracownicy odpowiednio zabezpieczą motocykl oraz zapewnią jego bezpieczny transport. Pomogą również wtedy, kiedy pojazd ulegnie awarii. Mogą wówczas przewieźć go do pobliskiego warsztatu albo, jeśli usterka jest niewielka, naprawić ją na miejscu. Często transportu wymagają również motocykle będące okazami kolekcjonerskimi. Mają one ogromną wartość dla swoich nabywców, dlatego szczególnie istotne jest bezpieczne przewiezienie ich do wskazanego miejsca.

Jaka powinna być pomoc drogowa?

Warto mieć swoją zaufaną pomoc drogową, co do której jest się pewnym, że dysponuje odpowiednim sprzętem i wykwalifikowanym personelem. Pracownicy firm tego typu powinni rozwiązywać problemy szybko i sprawnie, aby nie utrudniać dodatkowo ruchu drogowego. Jak wyjaśnia pracownik pomocy drogowej Michał Turzyński:

Również duże znaczenie ma sprzęt, jakim wykonujący auto pomoc dysponuje. Dla wielu klientów ważne jest, by była to tania pomoc drogowa 24h.

Oczywiście warto korzystać z usług tych firm, które prowadzą działalność niedaleko miejsca wypadku. Wtedy nie tylko czas ich przybycia będzie krótszy, ale spowoduje to również zmniejszenie kosztów. Dobrze przeprowadzone działania to gwarancja bezpieczeństwa wszystkich uczestników zdarzenia.

Czy motor można przetransportować samemu?

Motor można przewieźć też samemu, ale wymaga to nieco wysiłku. Po pierwsze, aby to zrobić, potrzebna jest przyczepka, bus lub pickup. Niestety nie każdy dysponuje jednym z tych pojazdów. Poza tym, aby bezpiecznie jeździć z przyczepą, trzeba być uważnym i ostrożnym. Kolejną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie motocykla. Pojazd trzeba przymocować np. za pomocą specjalnych pasów. Motocykl można zatem przetransportować samemu, ale jest to trudniejsze niż wezwanie pomocy drogowej.