luksusowy-samochod
22 listopada 2018

Kategoria:
Motoryzacja

DS Automobiles. Luksus rodem z Francji
5 (100%) / 1 głosów

DS Automobiles. Luksus rodem z Francji

O tym, że Paryż jest światową stolicą mody, wie chyba każdy. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że paryski styl i smak możemy podziwiać nie tylko na wybiegach haute couture. Niepowtarzalna elegancja i luksus ręcznie wykonywanych detali cechują także francuskie samochody z segmentu premium. Jeśli więc szukasz niezawodnego, ale przy tym wyjątkowo pięknego auta, koniecznie przyjrzyj się marce DS Automobiles.

DS Automobiles – długa tradycja młodej marki

DS Automobiles funkcjonuje jako samodzielna marka luksusowych samochodów zaledwie od kilku lat. Aż do 2014 roku auta DS stanowiły ekskluzywną linię pojazdów w ofercie Citroena. Choć niezależność marki jest stosunkowo młoda, DS Automobiles nie bez powodu odnosi olbrzymie sukcesy, szybko doganiając niemiecką i japońską konkurencję o pozycji ugruntowanej na rynku od kilkudziesięciu lat.

Kolejne modele DS Automobiles mają atuty, które pozwalają im rywalizować z najważniejszymi graczami na rynku samochodów luksusowych. Z jednej strony wykorzystują najlepsze, nowoczesne rozwiązania technologiczne, wypracowane na przestrzeni lat przez koncern motoryzacyjny Groupe PSA, z drugiej zaś sięgają po wyrafinowane pomysły designerskie, zakorzenione w tradycji pierwszych modeli DS, projektowanych w drugiej połowie ubiegłego wieku. Potwierdzeniem prestiżu samochodów DS może być fakt, że limuzynami tej marki poruszali się przedstawiciele rządu francuskiego za czasów de Gaulle’a.

Luksus szyty na miarę

Debiutując na rynku jako samodzielna marka DS Automobiles proponowała swoim klientom zaledwie 4 podstawowe modele: DS 3, DS 4, DS 4 Crossback i DS 5. Mamy tu więc do czynienia z niezbyt zróżnicowaną ofertą, jednak nie różnorodność podstawowych modeli jest głównym powodem, który przyciąga wielbicieli luksusowych aut. Kluczowa jest tutaj niebanalna francuska stylistyka i dbałość o szczegóły niespotykana w branży motoryzacyjnej.

Mówiąc o wyjątkowości pojazdów DS Automobiles mamy na myśli przede wszystkim niebywałą jakość użytych materiałów i niezwykłą precyzję wykończeń, której osiągnięcie wymaga ręcznej pracy rzemieślników. Skórzane tapicerki w tych samochodach wykańczane są przez mistrzów kaletnictwa, często bogato wykańczane haftami czy plisami – wyjaśnia krakowski dealer nowych i używanych samochodów DS Automobiles.

Stopniowo oferta modelowa DS Automobiles się powiększa, a DS 7 Crossback, czyli pierwszy model stworzony całkowicie niezależnie od marki matki – Citroena, zachwyca pod wieloma względami. Piękna forma nadwozia i zachwycające wykończenia gwarantują idealny komfort kierowcy i pasażerom, zaś najnowsze technologie, w tym reflektory adaptacyjne czy kamery termowizyjne, które pozwalają wykryć pieszych i rowerzystów, podnoszą bezpieczeństwo jazdy. Absolutną rewolucją jest z kolei system autopilota, który niemal całkowicie odciąża kierowcę i w trasie, i na parkingu.

Czym jeszcze zaskakuje DS Automobiles? Na przykład możliwością wirtualnej konfiguracji samochodu. To klient, a nie producent decyduje, jak ostatecznie będzie wyglądało auto. Kolor lakieru i dachu, rodzaj felg i wyposażenie wnętrza – o wszystkim tym decyduje przyszły użytkownik nowego samochodu DS.