Jazda testowa motocyklem – dlaczego warto i jak to zrobić?
15 sierpnia 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Dlaczego warto umówić się na jazdę testową motocyklem?
5 (100%) / 1 głosów

Dlaczego warto umówić się na jazdę testową motocyklem?

Jazdy testowe to praktyka ciesząca się coraz większą popularnością w autoryzowanych salonach sprzedaży nie tylko samochodów, ale również motocykli. Renomowane marki, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i nadążać za zachodnimi trendami, oferują możliwość odbycia próbnej jazdy wybranym modelem motocykla. Dlaczego warto skorzystać z tego typu możliwości i w jaki sposób to zrobić?

Korzyści z jazdy testowej motocyklem

Jazda testowa to możliwość przekonania się „na własnej skórze”, jak prowadzi się dany pojazd. To niepowtarzalna okazja do wypróbowania swoich sił i samodzielnej jazdy nowym modelem, bez konieczności jego kupna. Nie musimy być właścicielami pojazdu, by przekonać się, jak sprawdza się dana maszyna, jaką ma moc i przede wszystkim czy odpowiada naszym indywidualnym oczekiwaniom. To główna korzyść płynąca z jazdy testowej. Warto bowiem pamiętać, że poszczególne motocykle znacząco różnią się od siebie i nawet bardzo podobne modele mogą wywoływać różne doznania u kierowcy. Chodzi tu o kryteria, takie jak zwrotność, prowadzenie czy komfort. Kiedy szczególnie warto skorzystać z jazdy testowej na motocyklu?

  • Kiedy planujemy zakup motocyklu. Zarówno w przypadku, kiedy czeka nas zakup pierwszej maszyny, jak i wtedy, gdy chcemy zmienić model lub dokupić następny, jazda próbna może niezwykle pomóc w dokonaniu wyboru. Dzięki testowej przejażdżce sprawdzimy, czy dany motocykl prowadzi się komfortowo i czy sprosta on naszym oczekiwaniom.
  • Jeśli pasjonujemy się motocyklami. Nie ulega wątpliwości, iż jazdy testowe to gratka dla miłośników motoryzacji. Ponieważ tego typu jazdy oferowane są przez najsłynniejsze marki, pasjonaci mają okazję do przetestowania legendarnych maszyn i najnowszych modeli.

Jazda próbna motocyklem – jak to zrobić?

Jak umówić się na jazdę próbną motocyklem? Przede wszystkim należy dysponować odpowiednimi uprawnieniami, czyli w przypadku motocykli prawem jazdy kategorii A. Trzeba również wiedzieć, jaka marka nas interesuje. Organizacją jazd próbnych zajmują się autoryzowani dealerzy, oferujący modele wiodących producentów. Przykładem firmy, która oferuje możliwość odbycia jazdy testowej motocyklem, jest Autoryzowany Serwis i Salon Kawasaki Kraków. Warto wybrać dealera, który zaproponuje jazdę próbną motocyklem wybranej przez nas marki w dogodnej lokalizacji. Nie bez znaczenia jest również model pojazdu. Zazwyczaj bowiem interesuje nas przejażdżka motocyklem w konkretnej wersji, zwłaszcza, jeśli interesuje nas zakup danego modelu. Z tego powodu warto z wyprzedzeniem umówić się na jazdę testową, by upewnić się, że w danym czasie interesujący nas model będzie dostępny.