auto-detailing
13 listopada 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Czym jest auto detailing i dlaczego warto z niego korzystać?
5 (100%) / 1 głosów

Czym jest auto detailing i dlaczego warto z niego korzystać?

Samochód to nie tylko wygodny środek transportu – to również swego rodzaju wizytówka, świadectwo naszego charakteru, statusu oraz stylu życia. Nie wystarczy posiadać nowe auto wysokiej klasy, żeby robić wrażenie na ludziach, trzeba jeszcze o nie zadbać. Jak to zrobić? Wielu kierowców nie ma świadomości, że umycie karoserii raz na kilka tygodni nie wystarczy – czasem potrzebne są kompleksowe działanie odświeżające, czyli autodetailing.

Auto detailing – co to takiego?

Auto detailing, nazywany czasem również car detailingiem, to cały zestaw usług, których celem jest przywrócenie samochodowi wyglądu, jakby dopiero co wyjechał z fabryki. To nie tylko całościowe mycie pojazdu od zewnątrz i od środka, choć nie da się ukryć, że usunięcie zanieczyszczeń z karoserii i tapicerek jest głównym punktem programu.

W ramach detailingu wykonuje się również wiele czynności zmierzających do usunięcia niedoskonałości powstających w toku użytkowania auta – wyjaśnia przedstawiciel firmy Sabat, posiadającej usługę auto detailingu  swojej ofercie – Polegają one między innymi na usunięciu drobnych zarysowań, ognisk korozji, przebarwień na lakierze. Lakier jest ponadto przez nas starannie polerowany na wysoki połysk oraz specjalnie zabezpieczany przed kolejnymi uszkodzeniami. W tym celu wykorzystujemy specjalne ceramiczne powłoki.

Ponieważ auto detailing to w rzeczywistości skomplikowana procedura, całościowe odświeżenie samochodu może trwać nawet kilka dni, w zależności od rozmiarów wykonywanych prac.

Kiedy warto skorzystać z auto detailingu?

Wielu kierowców może się zastanawiać, czemu służy usługa auto detailingu. W końcu po umyciu w myjni ręcznej samochód też może się ładnie prezentować? To prawda, należy jednak zwrócić uwagę, że mycie karoserii to jedynie usunięcie zalegającej na niej warstwy kurzu, pyłu i innych zabrudzeń  – nie pomoże ono na inne uszkodzenia karoserii, które nawet jeśli niewidoczne na pierwszy rzut oka, mogą drastycznie zmniejszać wartość rynkową samochodu. Dlatego z auto detailingu korzystają między innymi osoby, które planują sprzedać auto – inwestycja w idealny wygląd samochodu może się bardzo opłacić podczas jego wyceny. Ale nie tylko wtedy. To, jak prezentuje się nasz samochód ma duże przełożenie na to, jak sami jesteśmy postrzegani przez innych. Szczególnie jeśli jest jednym z naszych narzędzi pracy – tak jak między innymi w przypadku przedstawicieli handlowych, którzy dużo podróżują samochodem. Zadbane auto jest jasnym sygnałem dla naszego partnera biznesowego lub klienta, że jesteśmy ludźmi odpowiedzialnymi, rzetelnymi, dbającymi o szczegóły i że warto nam zaufać.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41