wypozyczalnia-samochodow
19 czerwca 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Co warto wiedzieć o długoterminowym wynajmie samochodów
5 (100%) / 2 głosów

Co warto wiedzieć o długoterminowym wynajmie samochodów

Samochód to dla pracowników wielu firm – zarówno tych małych, jak i dużych – takie samo narzędzie pracy jak telefon czy komputer. Niewiele przedsiębiorstw może sobie jednak pozwolić na kupno własnej floty pojazdów, dlatego na rynku pojawiają się różnego rodzaju alternatywy – jedną z nich, cieszącą się coraz większą popularnością, jest długoterminowy wynajem auta. Co warto wiedzieć o tego typu usługach?

Czym jest wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy samochodów to usługa skierowana głównie do przedsiębiorców, choć mogą z niej również korzystać osoby prywatne. Polega ona na udostępnieniu wybranego auta klientowi na wskazany okres – od miesiąca do nawet 5 lat. Osoba czy firma wypożyczająca samochód pokrywa jedynie koszty wynajmu – wszelkie pozostałe koszty i czynności związane z eksploatacją auta, np. jego serwisowanie czy ubezpieczenie, leżą już całkowicie po stronie właściciela, czyli wypożyczalni.

Zalety wynajmu samochodu

Przedsiębiorcy działający w najrozmaitszych branżach doceniają korzyści płynące z wynajmu samochodów. Są to między innymi:

  • Niskie koszty – to zdecydowanie najważniejsza kwestia, która powinna nas zainteresować. Wynajem auta dla firmy jest bardzo opłacalny finansowo, ponieważ płacimy wyłącznie za korzystanie z pojazdu. Wszelkie pozostałe kwestie, takie jak opłaty za ubezpieczenie, naprawy, przeglądy, wymiana kół, w całości leżą po stronie wypożyczalni. Oczywiście, to, ile zapłacimy, w dużej mierze zależy od tego, ile samochodów wypożyczymy, od ich marki i klasy, a także okresu trwania umowy – im dłuższy okres, tym mniejsze opłaty. Niezależnie jednak od tych różnic, miesięczna opłata za wynajem jednego auta jest zazwyczaj niższa niż rata kredytu.
  • Wygoda w zarządzaniu firmą – wspomniane wyżej uproszczenie kwestii formalności i opłat związanych z eksploatacją pojazdu to nie jedyne udogodnienie dla przedsiębiorców. Kolejną istotną kwestią jest fakt, że wynajmując samochód, znacznie upraszczamy zarządzanie firmą. To kwestia szczególnie istotna dla firm młodych, nie posiadających jeszcze ugruntowanej pozycji. Umowę na wynajem możemy zawrzeć na stosunkowo krótki okres, np. rok – po jego upływie możemy ją rozwiązać lub przedłużyć, w zależności od naszych potrzeb oraz sytuacji finansowej. Nie musimy wiązać się z bankiem udzielającym nam kredytu ani leasingodawcą, ryzykując tym samym, że w pewnym momencie nie będzie nas stać na spłacenie zobowiązań.
  • Szeroki wybór aut – w ofercie wypożyczalni takich jak Rent Car System z Poznania znajdziemy najróżniejsze auta, spośród których wybierzemy te najlepiej pasujące do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Po zakończeniu umowy możemy bez problemy wymienić auto na inny model – to dużo lepsze rozwiązanie niż konieczność sprzedaży swojego samochodu.