7 stycznia 2019

Kategoria:
Moda

Zegarek jako element stylizacji
5 (100%) / 3 głosów

Zegarek jako element stylizacji

Dawniej w zasadzie każdy nosił zegarek, przede wszystkim ze względów praktycznych – dzięki temu dodatkowi wiedziało się, która jest godzina. Dziś, kiedy wskazują ją urządzenia elektroniczne, takie jak telefon, czy laptop, zegarek nie jest aż tak niezbędnym elementem stroju. Obecnie pełni raczej rolę dodatku, który dopełnia całości stylizacji. Sprawdźcie, dlaczego warto nosić zegarek.

Moda na zegarki

Jakiś czas temu noszenie zegarka było normą. Teraz podyktowane jest to raczej modą i upodobaniem do gustownych, eleganckich dodatków. Pomimo tego, że godzinę sprawdzamy głównie patrząc na telefon, to jednak rynek zegarków na rękę wcale nie chyli się ku upadkowi.

Zegarek, bardziej niż kiedykolwiek, jest symbolem dobrego gustu i stylu. Bywa też wyznacznikiem wysokiej pozycji społecznej. Wszystko dlatego, że nie jest przedmiotem aż tak potrzebnym. To, jaki nosimy zegarek ma często przełożenie na to, jak jesteśmy postrzegani, podnosi nasz prestiż oraz pomaga w kreowaniu indywidualnego stylu – wylicza nasz rozmówca reprezentujący firmę Classic Watch.

Estetyka ważniejsza od funkcjonalności

Choć głównym zadaniem zegarków jest odmierzanie czasu, to jednak funkcja ta zeszła na dalszy plan. W związku z tym, te dodatki zyskały więcej swobody w kwestii formy, kolorów i materiałów z jakich zostały wykonane. We współczesnych zegarkach o wiele ważniejsze jest to, by tarcza przyciągała wzrok i pięknie prezentowała się na nadgarstku, niż by była wystarczająco czytelna.

Zegarek, jak pozostałe dodatki, może zarówno dodać elegancji całej stylizacji, jak i nadać jej zupełnie nowego charakteru. Ten element pozwala więc na zabawę modą i urozmaicanie swoich nawet najbardziej prostych strojów. Zegarki wzorowane na starodawnych idealnie uzupełni strój w stylu retro, a te na delikatnej bransoletce podkreślą elegancję noszących je osób.

Jak nosić zegarek?

Jeśli chcecie zacząć nosić zegarek, to musicie poznać kilka zasad, których warto się w tej kwestii trzymać. Przede wszystkim, należy nosić go na lewej ręce. Zwyczaj ten podyktowany jest względami praktycznymi (w przypadku większości osób, to prawa dłoń wykonuje większość czynności w ciągu dnia, toteż zapięcie zegarka na lewym nadgarstku zapewni wam komfort użytkowania). Co ciekawe, niektóre marki mają w swoich ofertach także zegarki dla leworęcznych, jednak są one nieco droższe i trudniej dostępne.

Zegarek powinien też być dopasowany do ubioru. Zwracać uwagę należy szczególnie na jego stalowe elementy. Muszą one kolorystycznie zgrywać się z noszoną biżuterią. Co więcej, pasek zegarka musi pasować do torebki i obuwia. Ponadto, zegarek trzeba również dostosować do okazji – do codziennych stylizacji sprawdzi się inny, niż na większe wyjścia.