12 lipca 2017

Kategoria:
Moda

Zalety odzieży używanej z zachodu
5 (100%) / 1 głosów

Zalety odzieży używanej z zachodu

Termin „odzież używana” kojarzy się nam bardzo różnie: od starych, wyblakłych i znoszonych tanich ubrań, do butików z końcówkami serii i ubraniami powystawowymi lub używanymi drogich marek, których cena niewiele różni się od tej sklepowej. Jak widać zakres jest szeroki, a odzież używana cały czas zyskuje swoich zwolenników. Jakie są jej zalety?

Markowe rzeczy w niskich cenach

Wiele zależy od tego, jakie jest źródło takiej odzieży. Jeśli jednak chodzi o odzież z Zachodu, sprowadzaną np. z Anglii, Irlandii czy Niemiec – to mamy do czynienia najczęściej z zadbanymi ubraniami znanych marek. Często trafiają one do sklepów z używaną odzieżą w stanie nie do odróżnienia od nowego lub wręcz z przypiętą metką. Wynika to z tego, że kupno takiej odzieży dla przeciętnego Anglika czy Niemca nie jest takim wydatkiem, jak dla Polaka – więc przekazanie jej dalej i zastąpienie nową nie przychodzi mu z trudem.

Część tej odzieży jest następnie prana i segregowana, aby do sklepu trafiła w jak najlepszym stanie. Przeglądając odzież w niektórych sklepach z odzieżą używaną, możemy się poczuć w zasadzie jak w dobrym butiku, w którym zebraną są wszystkie markowe ubrania. Łatwo i szybko znajdziemy ubrania takich firm, jak Zara, Mexx, Dorothy Perkins, Marks&Spencer, H&M, River Island czy Gap – w różnych rozmiarach, kolorach i fasonach. A to wszystko w bardzo różnych cenach, ale zawsze o wiele niższych, niż w firmowym sklepie. Nawet jeśli jakieś ubranie nadal ma metkę.

Poławianie pereł

Kupowanie odzieży używanej nie polega jednak wyłącznie na poszukiwaniu markowych ubrań w niskiej cenie. W sklepach z odzieżą używaną bardzo częstym i regularnie pojawiającym się zjawiskiem są osoby obu płci, które „polują” na odzieżowe perełki. Są to ubrania, które mogą nie mieć metki znanej marki, ale jakością i fasonem być takie same lub nawet je przewyższać (co zdarza się całkiem często). Chodzi też o upolowanie rzeczy, która będzie perełką konkretnie dla nas – bo będzie idealnie komponować się z resztą naszej garderoby, będzie miała idealny dla nas kolor lub fason albo będzie po prostu idealnie na nas leżeć. I w dodatku będzie to rzecz wyjątkowa, której próżno szukać w innych sklepach. Zaopatrzeniem takich sklepów z odzieżą używaną zajmują się odpowiednie hurtownie, np. firma Wilowscy.