wygodna-pizama
6 czerwca 2018

Kategoria:
Moda

Wygodna piżama damska – jaka powinna być?
5 (100%) / 2 głosów

Wygodna piżama damska – jaka powinna być?

Sen zajmuje aż jedną trzecią naszego życia! To oczywiste, że to, ile i w jakich warunkach śpimy, ma wielki wpływ na samopoczucie, zdrowie i naszą aktywność dzienną. Jest kilka sposobów na poprawienie jakości snu: wietrzenie pokoju, rezygnacja z oglądania TV lub korzystania z telefonu przed pójściem spać, wygodny materac i odpowiednie ubranie do spania. Przyjrzyjmy się temu, jaka powinna być wygodna piżama damska.

Dlaczego warto spać w wygodnej piżamie?

Wygodna piżama jest jednym z warunków efektywnego snu, tzn. takiego, podczas którego zapadamy w sen głęboki, a po przebudzeniu jesteśmy wypoczęci. Jest wiele osób, które skarżą się na to, że wstają bardziej zmęczone, niż się kładą. Nie trzeba od razu inwestować fortuny w nowy materac. Wystarczy zastanowić się, w czym śpimy!

Sen to specyficzny stan ciała i umysłu – mówi specjalistka ze sklepu by Ann. – Ciało potrzebuje swobody ruchów i możliwości oddychania oraz pocenia się. Krępujące obcisłe stroje i syntetyczne tkaniny utrudniają ciału regenerację. Będziemy to dotkliwie odczuwać przez cały dzień.

Spanie w wygodnej piżamie ma same plusy. Po pierwsze – wygoda! Nieuwierająca, nieuciskająca, miękka i delikatna piżama sprawia, że czujemy się błogo i łatwiej znajdujemy idealną pozycję do spania. Usypiamy szybciej, więc śpimy dłużej. Ciało ma pełną swobodę, dzięki czemu sen jest głęboki – mózg ma szansę poukładać sobie sprawy z całego dnia, a ciało po prostu odpocząć bez przeszkód. To pierwszy krok do przywitania nowego poranka z uśmiechem.

Cechy wygodnej damskiej piżamy

Czym powinna wyróżniać się wygodna piżama damska? Co właściwie znaczy „wygodna” w tym kontekście? Piżama sprzyjająca efektywnemu spaniu musi spełniać kilka warunków. Oto one:

  • Naturalny przewiewny materiał. Przoduje tu bawełna, która zapewnia skórze oddychanie, jest miła w dotyku, wchłania pot, ale też szybko wysycha. Pozwala uzyskać komfortową temperaturę. Co nie mniej istotne, bawełna pozwala na nanoszenie nadruków i farbowanie, dzięki czemu bawełniane piżamy damskie to różnorodna gama produktów dla kobiet w różnym wieku i o różnych gustach. Można więc spać w czymś, w czym czujemy się dobrze pod każdym względem!
  • Krój nieograniczający ruchów. Piżama nie może blokować ruchów ciała ani uciskać żadnej jego części. Dlatego popularne kroje dla piżam damskich to ten przypominający t-shirt oversize oraz koszulka podobna do sukienki mini. Może to być też luźny bezrękawnik w zestawie z szortami. Ważne, aby gumka w szortach była delikatna. Niektóre panie preferują zestawy z rękawami i nogawkami ¾ albo długimi, szczególnie w zimie.
  • Estetyka. Chcemy być piękne nawet wtedy, gdy śpimy, zwłaszcza gdy w łóżku mamy towarzystwo. Dlatego wygląd piżamy jest ważnym elementem przy wyborze. Mało kto czuje się naprawdę dobrze w starym t-shircie. Warto pamiętać, że dobre samopoczucie wywołane uroczą piżamą także przekłada się na zdrowy sen!