torebki damkie
1 lipca 2018

Kategoria:
Moda

Rodzaje torebek damskich
5 (100%) / 1 głosów

Rodzaje torebek damskich

Torebka jest dodatkiem, z którym kobieta bardzo rzadko się rozstaje. Pełni ona nie tylko funkcję praktyczną, ale przede wszystkim jest elementem ozdobnym i nadaje charakter całej stylizacji. Sklepy oferują ogromny wybór torebek, które różnią się od siebie kształtem, wielkością, pojemnością, materiałem i sposobem noszenia. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje torebek?

Torebka damska jest czymś więcej, niż tylko miejscem na portfel i kosmetyki. W dużym stopniu wyraża styl i indywidualność każdej kobiety. Odpowiednio dobrana, może stanowić kluczowy element stylizacji. Podczas wyboru torebki, trzeba zastanowić się, jakie będzie jej przeznaczenie. Inny rodzaj tego dodatku pasuje do eleganckiej sukienki, a inny do luźnego outfitu. Sklepy oferują wiele modeli torebek, np. internetowy sklep Manzana. Wśród najpopularniejszych rodzajów torebek damskich wyróżnia się:

  • Kopertówka – mała, prostokątna torebka, którą najczęściej nosi się w ręce, chociaż wiele modeli posiada łańcuszek, dzięki któremu można zawiesić ją na ramieniu. Torebka mieści w sobie najpotrzebniejsze rzeczy – dokumenty, telefon, klucze, szminka. Pasuje do eleganckich stylizacji, np. sukni wieczorowych.
  • Listonoszka – najpopularniejszy rodzaj torebki, który nosi się na co dzień. Posiada długi pasek na ramię z możliwością regulacji. Jest idealną alternatywą dla plecaków, ponieważ może pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Listonoszka jest torebką o średniej wielkości, dlatego sprawdzi się zarówno w stylizacjach eleganckich, jak i luźnych.
  • Aktówka – sztywna, elegancka torba, która służy do przechowywania dokumentów i laptopa. Najczęściej wykonana jest z wysokogatunkowej skóry, która podkreśla businessowy look. Ma mnóstwo przegródek z zamkiem oraz ukrytych schowków. Posiada sztywny uchwyt i pasek do noszenia na ramieniu.
  • Shopperka – nazywana również shopper bag. Jest to duża i pakowna torba, która wyglądem może przypominać tradycyjną torbę na zakupy. Najczęściej ma kształt prostokąta lub trapezu. Posiada duży uchwyt, dzięki któremu można nosić ją w dłoni oraz pasek do zawieszenia na ramieniu. Jest idealna na co dzień – na zakupy, do pracy lub szkoły. Mnóstwo modeli wykonanych jest z naturalnej lub ekologicznej skóry, dzięki czemu shopperka może być dodatkiem do eleganckiej stylizacji.
  • Kuferek – ze względu na swój kształt nazywana jest również torbą doktora. Cechuje ją prosty, klasyczny, ale zarazem elegancki kształt. Kuferek można nosić w ręce, ale często posiada dodatkowy pasek do przewieszenia przez ramię. Jest bardzo praktyczna, pomieści niezbędne przedmioty. Sprawdzi się głównie jako element codziennej stylizacji.
  • Torebka typu worek – Ten rodzaj torebki posiada wyłącznie jedną głęboką komorę, która nie ma zapięcia lub zamykana jest za pomocą sznurka. Posiada solidny pasek do noszenia na ramieniu. Może być zrobiona ze skóry, z grubej bawełny, a nawet z gumy. W dużej mierze to właśnie od materiału zależy do jakiej stylizacji będzie pasować.