14 maja 2019

Kategoria:
Moda

Pokoje nad jeziorem. Propozycje wypoczynkowe w Tychach
5 (100%) / 1 głosów

Pokoje nad jeziorem. Propozycje wypoczynkowe w Tychach

Wypoczynek nad jeziorem to hasło pobudzające wyobraźnię. W głowach Polaków rodzą się wtedy wizje latających kormoranów, rozległe krainy Mazur i festiwale country. Aby zaznać takiego klimatu, wcale nie musisz wybierać się w daleką podróż. Na drugim końcu Polski też mają „taki klimat”. Jak możesz aktywnie spędzić czas w Tychach i gdzie zameldować się nad Jeziorem Paprocany? Sprawdź!

Tychy i Jezioro Paprocańskie – atrakcje z historią w tle

Śląsk kojarzy się przede wszystkim z kopalniami. Jedna z najstarszych kopalni węgla kamiennego –  Ziemowit –  swoim obszarem zahacza o powiatowe miasto Tychy. To właśnie tutaj rozpoczęło się Powstanie Śląskie, Dżem dawał pierwsze koncerty, urodziła się Krystyna Loska i pierwsze bramki zdobywał Arkadiusz Milik.

Tychy witają turystów zabytkową fontanną z rzeźbami wydr, nowoczesnym wodnym placem zabaw i przede wszystkim muzeum Tyskie Browary Książęce. Jedną z największych atrakcji rejonu jest bez wątpienia Jezioro Paprocany. Jest to sztuczny zbiornik wodny leżący w południowo-zachodniej części miasta. Akwen posiada I klasę czystości wody, dzięki czemu służy mieszkańcom
i turystom jako doskonałe miejsce wypoczynkowe.

Doskonała gastronomia, liczne konkursy wędkarskie, festiwal pieśni szantowej i imprezy „Ku przestrodze” upamiętniające Ryśka Riedla to część atrakcji, na które możesz liczyć wynajmując pokój nad jeziorem – zaprasza jeden z gospodarzy pensjonatu „Paprocany”.

Pokoje nad jeziorem

Wakacje nad jeziorem to wyśmienity sposób na aktywne zagospodarowanie wolnego czasu.
Z powodzeniem można urządzać wycieczki rowerowe, pikniki w lesie a wieczór zakończyć spacerami po plaży wokół jeziora. W takim otoczeniu możesz:

  • zapomnieć na chwilę o pracy,
  • spędzić czas na zabawie na świeżym powietrzu z rodziną,
  • do woli obcować z naturą.

Na szczególną uwagę zasługują oferty wynajmu pokoi w Tychach. Ceny są tutaj nieporównywalnie niższe niż nad morzem, czy w województwie warmińsko-mazurskim. Jezioro Paprocańskie nie jest tak bardzo obleganym przez turystów miejscem, więc będzie spokojnym miejscem na wypoczynek. Wiele pensjonatów zapewnia także wypożyczalnie rowerów, place zabaw i dostęp do internetu.

Wczasy w województwie śląskim to również doskonała okazja do spróbowania lokalnych przysmaków, takich jak zrazy, kluski śląskie, czy miejscowego piwa. Po te kulinarne przysmaki nie musisz nawet wybierać się w daleką wędrówkę po restauracjach w Tychach – przy pensjonatach działają kuchnie i jadłodajnie, w których zjesz posiłek w bardzo przystępnych cenach.