suknia-slubna
23 maja 2018

Kategoria:
Moda

Najczęstsze błędy popełniane podczas wyboru sukni ślubnej
5 (100%) / 2 głosów

Najczęstsze błędy popełniane podczas wyboru sukni ślubnej

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Pragniemy, aby był wyjątkowy i niezapomniany. Nic więc dziwnego, że przygotowania do tego istotnego wydarzenia rozpoczynamy na wiele miesięcy przed uroczystością. Chcemy bowiem, aby sala weselna była urządzona ze smakiem, a suknia ślubna idealnie dopasowana do naszej wizji. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę szukając wymarzonej kreacji? Poznaj najczęstsze błędy popełniane podczas wyboru sukni ślubnej i dowiedz się, jak ich unikać.

Poszukiwania idealnej kreacji są ekscytujące, ale bywają także źródłem frustracji, gdy nie potrafimy znaleźć tej jednej, doskonałej sukni. Specjalnie dla przyszłych panien młodych przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając kreację i czego należy unikać podczas zakupu sukni.

Za dużo osób towarzyszących

Wybór sukni ślubnej to ważne wydarzenie, dlatego warto mieć przy sobie osoby, którym ufamy. Unikajmy jednak tłumów – nie zabierajmy kilkunastu koleżanek do salonu sukien ślubnych. Zbyt duża ilość odmiennych opinii może przytłoczyć przyszłą pannę młodą. Lepiej postawić na dwie, trzy najlepsze przyjaciółki z podobnym gustem.

Mierzenie sukienek o podobnym kroju

Prawie każda panna młoda ma wizję tego, jak powinna wyglądać jej idealna suknia ślubna. Nie ma w tym nic złego, jednak kurczowe trzymanie się jednego fasonu jest błędem. Nawet jeśli marzysz o kroju syrenki, przymierz także suknię w stylu księżniczki. Sprawdź, jaki fason najlepiej pasuje do Twojej figury. Może okazać się, że jednak zdecydowanie lepiej czujesz się i wyglądasz w sukni o zupełnie innym kroju. Pamiętaj, że warto słuchać porad doświadczonych i kompetentnych doradców w salonach i odwiedzać miejsca, które oferują bogaty wybór pięknych kreacji jak salon ślubny Magdalena w Olsztynie.

Słuchaj co podpowiada Ci serce

Wiele panien młodych zbyt mocno sugeruje się opiniami otoczenia. Owszem, ich sugestie są cenne, jednak pamiętajmy, że suknia ślubna powinna podobać się przede wszystkim nam. Dlatego, jeśli znajdziemy model, który przyprawił nas o mocniejsze bicie serca i łzy w oczach, możemy być pewne, że znalazłyśmy kreację, która jest dla nas idealna.

Suknie ślubne powinny być dopasowane do figury i osobowości panny młodej oraz do charakteru ceremonii. Pamiętajmy, żeby do salonu sukien ślubnych zabrać ze sobą maksymalnie trzy najbliższe osoby, które najlepiej doradzą nam, jak powinnyśmy wyglądać w tym ważnym dniu. Nie bójmy się mierzyć różnych fasonów – tylko w ten sposób przekonamy się, jaki najlepiej podkreśli nasze kształty. I przede wszystkim – słuchajmy głosu serca, wówczas na pewno znajdziemy suknie naszych marzeń.