3 stycznia 2019

Kategoria:
Moda

Nagłośnienie wewnątrz obiektów
5 (100%) / 1 głosów

Nagłośnienie wewnątrz obiektów

Wiele wnętrz wymaga dobrego nagłośnienia jako uzupełnienia swojej oferty. Szczególnie dotyczy to miejsc, w których odbywają się wydarzenia kulturalne, sportowe czy sakralne, ale też obiektów o przeznaczeniu komercyjnym np. salonów sprzedaży lub jako usprawnienie codziennej pracy np. hal produkcyjnych. Aby każdy mógł cieszyć się dźwiękami muzyki, czerpać wiedzę, a także po to, aby ważne komunikaty docierały do wszystkich, konieczne jest nagłośnienie. 

Jakie powinno być dobre nagłośnienie? To pytanie zadaliśmy specjalistce z firmy AudioArt:

Dobre nagłośnienie powinno być przede wszystkim dostosowane do warunków w obiekcie oraz do jego przeznaczenia. I tak np. idealna sala konferencyjna musi zapewnić prelegentom możliwość komfortowej i profesjonalnej prezentacji, a słuchaczom odbiór treści w niezniekształconej formie. Z kolei w klubie fitness, gdzie nagłośnienie jest nieodłącznym elementem prowadzonych zajęć, największy nacisk położymy na integrację muzyki i mowy. Dzięki temu instrukcje prowadzącego będą zrozumiałe, mimo iż jednocześnie gra muzyka. Zupełnie inaczej ma się nadawanie komunikatów w salonach sprzedaży. Częstym rozwiązaniem jest ustawienie tzw. priorytetu głosu. Polega to na tym, że na czas nadawania komunikatu muzyka jest wyciszana. Dzięki temu podkreślona jest waga komunikatu. W przypadku obiektów sakralnych, trzeba szczególną uwagę zwrócić na kwestię pogłosu ponieważ są to często obiekty ze specyficzną akustyką. Każdy lokal, obiekt ma swoje wymagania i potrzeby, które należy uwzględnić podczas projektowania systemu audio. Naturalnie, najważniejsze jest oczywiście,by nagłośnienie było niezawodne i bezproblemowe w użytkowaniu.

Jak zadbać o dobre nagłośnienie?

Aby system nagłośnienia zapewniał dobrą jakość dźwięki, a jednocześnie był łatwy w obsłudze, najlepiej powierzyć jego rozplanowanie i instalację specjalistom. Do takich zalicza się np. wspomniane przedsiębiorstwo AudioArt. Specjaliści z zakresu inżynierii dźwięku projektują nagłośnienie, uwzględniając wszystkie wyżej wymienione czynniki oraz możliwości i indywidualne potrzeby klienta. Tworzone przez nich nagłośnienie charakteryzuje się prostą obsługą, dzięki czemu nie trzeba angażować nowych pracowników czy akustyków z zewnątrz, aby korzystać ze wszystkich możliwości systemu.