rajstopy
23 października 2018

Kategoria:
Moda

Na jakie okazje przydadzą się kabaretki?
5 (100%) / 1 głosów

Na jakie okazje przydadzą się kabaretki?

Spośród wielu rodzajów wyrobów pończoszniczych, kabaretki bez wątpienia należą do najbardziej oryginalnych, a nawet kontrowersyjnych. Swoją nazwę zawdzięczają artystkom kabaretowym, występującym w nich na paryskich scenach pod koniec XIX wieku. Niestety, zamiłowanie tancerek kankana do seksownych kabaretek nie przysporzyło temu elementowi garderoby najlepszej sławy.

Kabaretki wczoraj i dziś

Kabaretki nie bez powodu kojarzą się z uwodzeniem. Odziane w kabaretki nogi były przecież najbardziej charakterystycznym atrybutem pań, wykonujących na scenach kabaretów kankana, czyli taniec o mocnym zabarwieniu erotycznym. Kabaretki bardzo długo nie mogły strząsnąć z siebie tego piętna, a rehabilitowała je dopiero… Marylin Monroe.

W drugiej połowie XX wieku kabaretki awansowały roli do elementu garderoby scenicznej. Zaczęły je nosić także odważne dziewczęta w celu podkreślenia przynależności do konkretnej subkultury, np. gotyckiej, jednak zwykle wyłącznie z okazji dużych spotkań, konwentów i festiwali – opowiada nasza rozmówczyni z firmy CONSAY.

Obecnie kabaretki produkowane zarówno w formie rajstop, jak i pończoch, noszone na co dzień, w bardzo różnych sytuacjach, przez młode dziewczęta i dojrzałe kobiety. Bez wątpienia w dalszym ciągu kojarzą się w pewnym stopniu z uwodzeniem, ale noszone w stylowy sposób nie muszą być wulgarne.

Kiedy i jak nosić kabaretki?

Producenci damskich rajstop wciąż prześcigają się w pomysłach na coraz ciekawsze wyroby. W stacjonarnych i internetowych sklepach z rajstopami znajdziemy kabaretki w najróżniejszych kolorach, uszyte jako klasyczne rajstopy bądź pończochy samonośne. Natomiast najbardziej seksowne są oczywiście klasyczne czarne kabaretki, toteż warto założyć je pod długą sukienkę, wybierając się na romantyczną kolację.

Dla kabaretek znajdzie się także miejsce w stylizacjach codziennych, ale raczej nieformalnych. Kolorowe kabaretki można założyć np. pod jeansowe spodnie z modnymi dziurami i przetarciami. Taka propozycja powinna przypaść do gustu np. nastolatkom udającym się na popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi czy dyskotekę.

Dojrzałe kobiety powinny podchodzić do kabaretek ze sporą dozą ostrożności. Jeśli decydujesz się na kabaretki, koniecznie zrezygnuj ze szpilek, kusej spódniczki i obcisłych topów. W dobrym tonie jest łączenie kabaretek z sukienkami i swetrami over-size, które skutecznie złagodzą temperament rajstop. Świetnym dopełnieniem takiej stylizacji będą skórzane, pełne buty na płaskim obcasie. Całość utrzymana w stonowanych kolorach pozwoli ci wystąpić w takim stroju nawet podczas piątkowego dnia w pracy.