23 stycznia 2019

Kategoria:
Moda

Meble techniczne – rodzaje i przeznaczenie
5 (100%) / 2 głosów

Meble techniczne – rodzaje i przeznaczenie

Meble to niezbędny element wyposażenia nie tylko każdego domu i mieszkania, ale również znacznej większości miejsc pracy. Wyspecjalizowane meble techniczne znajdziemy między innymi w centrach nadzoru produkcją, laboratoriach, centrach kontroli ruchu pojazdów, centralach policji i straży pożarnej, stacjach monitoringowych, szpitalach i wielu innych miejscach. Łączy je specjalna konstrukcja, solidność wykonania oraz funkcjonalność. Przyjrzyjmy się różnym rozwiązaniom z tej kategorii.

Stacje mobilne

Jak sama nazwa wskazuje, meble te można bez problemu przemieszczać z miejsca w miejsce. Wykorzystuje się je między innymi jako stanowiska laboratoryjne oraz komputerowe, często obecne są w centrach diagnostycznych, na salach operacyjnych lub w gabinetach lekarskich – umieszcza się na nich różnego rodzaju urządzenia kontrolne, sterujące lub medyczne.

Nasze stanowiska mobilne to bardzo funkcjonalne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest mobilność i konfigurowalność ustawienia sprzętów – mówi przedstawiciel firmy Piomar, specjalizującej się w produkcji mebli technicznych – Dzięki niskiemu położeniu środka ciężkości meble są stabilne, nie ma ryzyka ich przewrócenia podczas przemieszczania z miejsca w miejsce. Duża średnica kółek ułatwia manewrowanie stacją nawet w utrudnionych warunkach, na przykład kiedy na podłodze pomieszczenia znajduje się duża ilość kabli

Stanowiska operatorskie

Spotykane są między innymi w centrach sterowania produkcją, centralach policyjnych oraz straży pożarnej, punktach nadzoru ruchu pojazdów (samochodów, samolotów, kolei etc), oraz centralach monitoringu danego obszaru. Ich konstrukcja umożliwia stały montaż wszelkiego rodzaju sprzętów niezbędnych do sprawnego funkcjonowania centrali zarządzania systemami, m.in. komputerów, monitorów, kontrolerów, mikrofonów, urządzeń komunikacyjnych. Jednocześnie spełniają one wyśrubowane wymogi pod kątem komfortu pracy. Meble tego rodzaju dostępne są w dwóch wariantach – ze stałą wysokością blatu oraz z regulacją wysokości. Możliwość zmiany ustawienia wysokości w dużym stopniu wpływa na poprawę warunków pracy przy stanowisku.

Akcesoria dodatkowe

Przedstawione wyżej meble techniczne można rozbudowywać o dodatkowe elementy, poszerzające ich funkcjonalność. Przykładem są uchwyty oraz całe systemu uchwytów, umożliwiające zamontowanie na stanowisku większej ilości monitorów. Dodatkowe szyny nośne i koryta to z kolei rozwiązanie istotne z punktu widzenia personelu i sprzętu. Służą one do ukrywania kabli w celu ich uporządkowania, zabezpieczenia przed przypadkowym uszkodzeniem i zminimalizowania ryzyka potknięcia. Szeroki wybór tego typu dodatków, a także stanowisk mobilnych i operatorskich znajdziemy w ofercie firmy Piomar.