11 maja 2018

Kategoria:
Moda

Jak udanie zorganizować ślub latem?
5 (100%) / 1 głosów

Jak udanie zorganizować ślub latem?

Latem organizowana jest zdecydowanie największa liczba ślubów. Nic w tym dziwnego, pogoda wówczas dopisuje i sprzyja zabawie. Jednak wiele osób obawia się, czy ślub jest naprawdę dobrym pomysłem, gdy żar dosłownie leje się z nieba. Tego dnia bowiem państwo młodzi są ubrani w zasadzie od stóp do głów. Jednak i z tym można sobie poradzić. Jak zatem udanie zorganizować ślub latem?

Suknie z naturalnych materiałów

W lipcu czy sierpniu bywa naprawdę upalnie, warto więc rozważyć zakup sukni ślubnej wykonanej z materiału wygodnego i przewiewnego. Trzeba jednak pamiętać, że w standardowej ofercie wielu salonów nie ma sukienek z lnu czy pojedynczej warstwy jedwabiu – aby suknia się ładnie układała, musi składać się co najmniej z kilku warstw tkaniny. Dodatkowo bazę na ogół stanowi podszewka, na którą kładzie się dopiero kolejne elementy. W okresie letnim trzeba jednak zadbać o to, aby strój przynajmniej w części był wykonany z materiałów naturalnych. Im będzie więcej naturalnego składnika, tym bardziej przewiewna będzie tkanina. Lepiej więc nie nastawiać się na szukanie modelu z masowej produkcji, tylko raczej rozejrzeć się za studiem szyjącym suknie na indywidualne zamówienie, takim jak na przykład warszawskie studio sukien ślubnych Le Frou Frou.

Suknie jedwabne

Latem doskonale sprawdzają się zawsze suknie jedwabne. Jedwab jest bowiem materiałem cienkim, miłym w dotyku, który dodatkowo świetnie układa się w ruchu. Taką suknię trzeba jednak zamówić odpowiednio wcześniej, gdyż nie jest to materiał najłatwiejszy w obróbce. Ciekawą alternatywą dla niego jest delikatny muślin jedwabny. To tkanina zbliżona strukturą do jedwabiu, ale nieco bardziej matowa. Jej kolejnym atutem jest to, że znacznie mniej się mnie. Najbardziej efektownie prezentują się sukienki boho uszyte właśnie z tego materiału.

Koronki bawełniane i satyna jedwabna

W sklepach znaleźć można także suknie uszyte z bawełnianej koronki. Są one miłe w dotyku i haftowane na rzadszej kratce. Nie posiadają połysku i zbędnej ilości ozdób. Jednocześnie prezentują się bardzo szlachetnie. Innym rozwiązaniem są suknie z tzw. koronek klockowych, które najczęściej są tkane ręcznie i układają się w proste, geometryczne wzory. Z uwagi na dość małą elastyczność zazwyczaj szyje się z nich tylko wybrane elementy kreacji ślubnych. Ostatnim pomysłem na idealną ślubną suknię na lato jest satyna jedwabna. To materiał, który wbrew pozorom wcale nie jest ciężki i połyskliwy. Obecnie na rynku są bowiem gatunki satyny z dodatkiem jedwabiu, dzięki którym tkanina ta doskonale nosi się w upalne dni. Jest matowa, ale jednocześnie bardzo giętka.