11 grudnia 2018

Kategoria:
Moda

Jak przygotować się do ślubnej sesji zdjęciowej?
5 (100%) / 2 głosów

Jak przygotować się do ślubnej sesji zdjęciowej?

Ślub to bardzo wyjątkowy moment w życiu każdej pary. Państwo Młodzi chcieliby zachować wspomnienia z tego szczególnego dnia jak najdłużej. Dlatego właściwie nieodłączną częścią planowania ceremonii ślubnej jest poszukiwanie dobrego fotografa. Osoba taka w prawie reporterski sposób uwieczni każdą z chwil tego dnia, od przygotowań, przez ceremonię, po imprezę po ślubie.

Ważne jest, żeby zaplanować dużo wcześniej każdy ze szczegółów ceremonii, a w dniu ślubu skupić się już tylko na sobie nawzajem i celebrowaniu tego święta. Każda niezałatwiona sprawa powoduje stres, a to jest potem widoczne na zdjęciach. Para ma być zrelaksowana i szczęśliwa, blisko siebie i znajomych, który dobrze wpływają na emocje. Czasami w  dniu ślubu możliwa jest mini sesja, jednak większość fotografów skupia się na uchwyceniu biegu wydarzeń, unikalnych emocji pary w tym szczególnym momencie. Jak mówi fotograf Anna Suchocka:

Fotografia ślubna powinna uchwycić nie tylko portrety biorących udział w wydarzeniu ludzi, powinna też pokazać ich miłość, wzajemne gesty, niewidzialną więź, po której każdy poznaje, że ludzie kochają siebie.

Jeśli chodzi o poślubne sesje fotograficzne można je zaplanować w dowolnym dniu, a nawet zmienić datę, jeśli w umówionym terminie nie dopisze pogoda. Jedynym zadaniem zakochanych w tym dniu jest sesja zdjęciowa i mogą skupić się tylko na tym.

O czym pamiętać przed sesją?

  • Wybór fotografa: Należy go dokonać, jak tylko ustalimy datę ślubu. Kompetentni, profesjonalni fotografowie są rozchwytywani i może się okazać, że nie będą mieli w tym dniu wolnego terminu, jeśli będziemy zwlekać z rezerwacją. Ważne, żeby była to osoba przy której czujemy się dobrze, która umie z nami nawiązać kontakt i komunikuje w pozytywny zachęcający i inspirujący nas sposób. Koniecznie spotkajmy się wcześniej, poznajmy i ustalamy, jakie mamy oczekiwania co do zdjęć. Może dzielimy jakąś pasję i chcielibyśmy, aby to się pojawiło na zdjęciach? A może marzymy o sesji w jakimś stylu, np. boho?
  • Planowanie terminu i miejsca sesji: Dobrze jest przeznaczyć cały dzień tylko na ten cel. Jeśli w tym dniu będą czekać jeszcze jakieś inne zobowiązania, istnieje ryzyko pojawienia się stresu i rozpraszającego kontrolowania czasu. Są fotografowie, którzy są również otwarci na wyjazdowe sesje. Jeśli marzymy o sesji w egzotycznej czy niecodziennej scenerii – to zdecydowanie propozycja dla nas. Jeśli obawiamy się nieco, że nie wiemy jak sesja będzie wyglądała i że będziemy zestresowani, warto poprzeglądać zdjęcia z innych sesji, żeby się oswoić, a może i zainspirować?

Co jest ważne w dniu sesji zdjęciowej?

Teraz pozostaje skupienie się na sobie nawzajem i na wskazówkach fotografa. Najlepiej potraktować sesję jak nową ciekawą przygodę i dobrą zabawę, a wtedy jej efekt na pewno zachwyci i będzie niesamowitą pamiątką dla młodej pary i jej bliskich.