torebka-damska
20 sierpnia 2018

Kategoria:
Moda

Jak dobrać torebkę do stroju?
5 (100%) / 2 głosów

Jak dobrać torebkę do stroju?

Torebka to typowo kobiecy atrybut. Wiele pań uwielbia kupować torebki, na co panowie często pukają się w głowę. Czy nie można używać stale jednej torebki? Oczywiście, można, ale w ten sposób traci się możliwość dopasowania torebki do stroju i figury! Umiejętnie dobrana ma wielką moc: może podkreślić nasze kształty, ukryć mankamenty, ożywić prosty strój albo kompletnie zmienić charakter stylizacji!

Torebka do eleganckiego stroju

Choć piękne torebki kuszą i wiele kobiet nie potrafi ich sobie odmówić, przed zakupem warto się zastanowić: do czego ta torebka będzie mi pasować? Może się okazać, że cudowna torba, na którą wydamy pół miesięcznego budżetu, będzie odpowiednia wyłącznie do jednej kreacji, której akurat w tym roku nie będzie okazji założyć…

Przed zakupem torebki warto więc przejrzeć swoją garderobę, sprawdzić, w czym chodzimy najczęściej, a następnie ocenić, jakiej torebki potrzebujemy i dopiero pod tym kątem szukać tej idealnej. Czy są tu jakieś reguły? Oczywiście!

Jeżeli często musisz wyglądać profesjonalnie, bo bierzesz udział w spotkaniach biznesowych albo reprezentujesz swoją firmę, albo po prostu lubisz nosić się elegancko, przejrzyj swoje buty i do nich dobierz torebkę. Powinna ona być wykonana z materiału jak najbardziej zbliżonego do tego, z którego wykonane jest obuwie. W idealnej sytuacji zarówno tworzywo, jak i kolor obu tych elementów są zgodne. Dlatego, kupując buty albo torebkę, warto od razu rozejrzeć się za tym drugim idealnie pasującym dodatkiem. Możesz także dobrać torebkę do paska, jeżeli go nosisz i pozostaje widoczny. Szeroki wybór eleganckich torebek w dobrych cenach znajdziesz w outlecie online Eozone.pl.

Torebka na co dzień

Jeżeli dobierasz torebkę do nieoficjalnego stroju, powyższa zasada nie ma zastosowania, wręcz jest niezalecana. Torebka noszona na co dzień z luźnym strojem nie powinna być spasowana z butami ani paskiem, ponieważ taki zestaw sprawia, że stylizacja nabiera oficjalnego, sztywnego charakteru – a zupełnie nie o to chodzi, prawda?

W przypadku torebek codziennych masz ogromne pole do manewru. Jedynym ograniczeniem jest szeroko pojmowany styl – pod tym względem torebka powinna być dopasowana do stroju. W praktyce oznacza to, że nie sięgasz po kopertówkę, gdy idziesz pobiegać, a na wesele nie bierzesz torby shopperki.

Wybór torebek jest ogromny, więc możesz wybrać nie tylko taką, która będzie zgodna z tym, co przeważa w twojej szafie, ale też taką, która podkreśli twoją urodę. Jeżeli masz krągłe kształty, możesz śmiało sięgać po kanciaste torebki. Ostre linie sylwetki złagodzisz z kolei kulistymi i „miękkimi” kształtami torebki. Niskie i drobne panie powinny unikać przepastnych toreb, za to te wyższego wzrostu mogą z nich korzystać bez przeszkód. Jeżeli masz szeroki tułów, nie wybieraj torebki noszonej pod pachą – dodatkowo cię ona poszerzy. Zdecydowanie lepsze będą dla ciebie torebki na długim pasku, które wyszczuplą sylwetkę.