plaszcz-damski
8 czerwca 2018

Kategoria:
Moda

Jak dobrać płaszcz do figury?
5 (100%) / 1 głosów

Jak dobrać płaszcz do figury?

Kiedy zbliża się sezon jesienno-zimowy, większość z nas myśli o zakupie nowego okrycia wierzchniego, które będzie modne i jednocześnie podkreśli sylwetkę. Gruba puchowa kurtka to rozwiązanie świetne na wypad w zaśnieżone góry, jednak na co dzień kobiety chętniej wybierają płaszcze. Jak dobrać płaszcz do figury? – Postanowiliśmy się przyjrzeć kobiecym kształtom i przeanalizować, jaki płaszcz będzie idealny do danego typu sylwetki.

Papryka i jabłko

Sylwetkę kobiety, której ramiona i biodra są tej samej szerokości, a wcięcie w talii jest jedynie lekko widoczne lub nie ma go wcale, określamy jako „paprykę”. Kobieta o sylwetce papryki przypomina kształtem prostokąt, uda są przedłużeniem linii bioder. Przy takiej figurze bardzo ważne jest podkreślenie talii i zaakcentowanie bioder. Idealny płaszcz powinien mieć więc wcięcie w talii i wyraźnie rozszerzany dół. Jeśli kobieta ma wyraźnie zaokrąglony brzuch i nie chce podkreślać talii, dobrą alternatywą jest płaszcz o kroju przypominającym literę „A”. Kobiety o sylwetce „jabłka” to panie o obfitym biuście, szerokich biodrach, również bez widocznego wcięcia w talii, za to ze szczupłymi nogami.

Dla kobiety o sylwetce jabłka idealnym wyborem będzie płaszcz o prostym kroju, najlepiej z jednym rzędem guzików – mówi nam przedstawicielka sklepu LITFASHION z pracownią w Krakowie.

Kobieta o okrągłej sylwetce i smukłych nogach będzie wyglądała pięknie także w płaszczu z podwyższoną talią. Unikajmy długich płaszczów, wybierajmy płaszcze do kolan lub sięgające jedynie lekko za kolano. Zbyt długi płaszcz może sprawiać wrażenie, że nasza sylwetka jest po prostu ciężka.

Gruszka i klepsydra

Kobieta z sylwetką „gruszki” ma szerokie biodra i często też obfite uda, jej ramiona są z kolei wąskie. Biust kobiety o sylwetce gruszki jest mały, dlatego zależy nam na jego podkreśleniu. Wyrównujemy w ten sposób proporcje. Jak podkreślić ramiona? Stawiajmy na ozdobne detale w górnych partiach płaszcza lub duże kołnierze o ciekawym kroju. Płaszcz dla kobiety o sylwetce gruszki nie powinien być dłuższy niż do kolan. Kobieta o sylwetce „klepsydry” ma pełne biodra i obfity biust, wcięcie w talii jest widocznie zarysowane. Bardzo często spotykamy się ze stwierdzeniem, że sylwetka klepsydry to kobiecy ideał. Pani o sylwetce klepsydry powinna wybierać płaszcze, które podkreślą proporcje, na przykład płaszcze z wiązanym paskiem lub o kształcie dwóch odwróconych trójkątów. Ważne jest podkreślenie talii. Unikajmy płaszczy, które mogą przeciążyć sylwetkę.

Na koniec warto dodać, że nie musimy mody traktować bardzo poważnie, a wręcz przeciwnie: modą powinnyśmy się bawić. Najważniejsze jest to, jak my same czujemy się w stroju, który wybrałyśmy. Uważasz, że świetnie wyglądasz w oversize’owym płaszczu, który przypomina pelerynę? Lubisz ortalion? A może puchowe płaszcze? – Nic nie stoi na przeszkodzie, by po nie sięgnąć. Moda jest dla nas, a nie odwrotnie!