7 stycznia 2019

Kategoria:
Moda

Jak dobrać garnitur do sylwetki?  
5 (100%) / 2 głosów

Jak dobrać garnitur do sylwetki?  

Każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie przynajmniej jeden, dobrze dopasowany garnitur. Warto podkreślić, że kluczową kwestią jest fakt, iż nie jest to ubiór uniwersalny i musi być dobrany do konkretnej sylwetki. Należy zdawać sobie sprawę, że uzyskanie tego efektu nie jest proste – wymaga zwrócenia uwagi nawet na najmniejsze szczegóły. Dowiedz się, w jaki sposób dobrać garnitur, aby leżał idealnie i sprawiał, że kobiety będą na niego zerkać z zachwytem.

Jaki rozmiar garnituru wybrać, aby był idealnie dopasowany?

Przymierzając garnitur, warto pamiętać, by oceniać wybrany rozmiar przy zapiętej marynarce oraz stojąc prosto. Trzeba wziąć pod uwagę, czy marynarka delikatnie opiera się na ramionach, klapy przylegają do ciała, czy leży gładko oraz dzieli sylwetkę na pół. Marynarka jest za ciasna, gdy tworzą się poprzeczne fałdy i za szeroka, gdy podłużne. Ponadto, rozmiar jest odpowiedni, gdy rękawy kończą się zaraz za nadgarstkiem, a koszula wystaje na ok. 2 cm. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, aby kołnierz marynarki przylegał do kołnierza koszuli. Aby proporcje ciała były odpowiednie, garnitur powinien mieć górny lub środkowy guzik na wysokości talii. Z kolei spodnie od garnituru nie mogą się rolować i powinny delikatnie opierać się na bucie. Dzięki zastosowaniu powyższych porad dotyczących rozmiaru garnituru, ma się gwarancję, że całość będzie wyglądać dobrze. Warto także pamiętać, że po wybraniu odpowiedniego rozmiaru, rękawy i nogawki zawsze można skrócić, ważne, by garnitur był dobrze dobrany np. w ramionach, które nie nadają się do przerobienia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając garnitur?

Istotną kwestią jest także wybór garnituru taliowanego, jeśli mężczyzna jest szczupły. Z kolei, u panów z nadmiarem kilogramów sprawdzą się standardowe garnitury z kamizelką, które modelują sylwetkę.

Kolejną kwestią, którą warto podkreślić jest fakt, że do garnituru powinno się zakładać tylko i wyłącznie koszule z długim rękawem. Zatem, aby sprawdzić, czy dany garnitur odpowiednio leży, należy mierzyć go właśnie w takiej koszuli – podkreśla specjalista z firmy VICTOR ze Skierniewic.

Dodatkowo, warto pamiętać, że w przypadku koszul na spinki, należ dobrać ją do reszty biżuterii tj. zegarka, krawata, klamry od paska. Do garnituru należy dobrać także poszetkę – istotnym jest by nie była w tym samym kolorze, o tej samej fakturze lub materiale co krawat. Podczas dobierania garnituru, warto pamiętać, aby nie bać się poprawek krawieckich. Nierzadko drobna poprawa, robi kolosalną różnicę.