glany-meskie
12 września 2018

Kategoria:
Moda

Glany męskie. Najciekawsze propozycje ofertowe
Oceń post

Glany męskie. Najciekawsze propozycje ofertowe

Glany to obuwie ponadczasowe i uniwersalne, wyraziste i z charakterem. Od lat kojarzone jest głównie z męskim stylem i chociaż dzisiaj po tego typu buty chętnie sięgają również kobiety, to jednak wśród panów cieszą się one największą popularnością. Ostatnio asortyment tego rodzaju obuwia sukcesywnie się poszerza, dzięki czemu mężczyźni mają do wyboru różne modele glanów.

Krótkie i długie

Ilość dziurek na sznurowadła to podstawowe kryterium rozróżniające glany. Na rynku dostępne są rozmaite propozycje dostosowane do indywidualnych preferencji klientów. Do klasycznych modeli zaliczamy buty wysokie, osłaniające kostkę, a nawet łydkę. Tego typu glany posiadają 8 i więcej dziurek – nawet 20 – są niezwykle charakterystyczne i wyróżniają się na tle stylizacji. Aby je wyeksponować często zakłada się do nich krótsze spodnie, ale można je również ukryć w nogawce. Z kolei buty krótsze, posiadające 3 lub 4 otwory na sznurowadła, nie osłaniają kostki i prezentują się nieco lżej od wyższych modeli – wyglądają niemal jak klasyczne półbuty. Krótkie glany doskonale nadają się zatem na cieplejsze dni i z powodzeniem można je zestawić nawet z garniturem – idealnie sprawdzą się w eleganckich, jak i codziennych stylizacjach.

Nie tylko czerń

Chociaż czerń to kolor najczęściej kojarzący się z glanami, to dzisiaj tego typu obuwie dostępne jest w bogatej gamie kolorystycznej. Taki asortyment, który znajdziemy np. w sklepie Glany STEEL, adresowany jest nie tylko do kobiet, ale także dla mężczyzn, którzy chcieliby urozmaicić swoje stylizacje. Nie ulega wątpliwości, że czerń jest synonimem ponadczasowej elegancji i doskonale pasuje do niemal każdego ubioru. Kolor może jednak dodać całej stylizacji charakteru i nadać jej indywidualny styl, dlatego też coraz więcej panów sięga po różne odcienie brązu, granatu, a nawet burgundu. Bardziej oryginalne propozycje to glany z przecieranym kolorem lub nadrukami, np. flag, a także dodatkowymi ozdobami, takimi jak klamry.

Na każdą okazję

Jedną z największych zalet glanów jest fakt, że są to buty uniwersalne. Dzięki temu można je założyć zarówno na górską wędrówkę, wieczorne wyjście do restauracji, jak i do pracy. Na uwagę zasługują tu specjalnie zaprojektowane modele, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. W sklepach znajdziemy m. in. glany ocieplane, idealne na zimę. Oryginalne buty wykonane ze skóry i z metalowymi noskami dobrze ochronią stopę przed urazami. Z kolei modele o płaskiej, mniej wyrazistej podeszwie niż w przypadku tradycyjnych glanów, idealnie sprawdzą się przy bardziej formalnych okazjach. Jak zatem się okazuje, oferta glanów męskich jest niezwykle bogata, więc panowie nie powinni mieć problemu ze znalezieniem idealnych „traperów” dla siebie.