12 grudnia 2018

Kategoria:
Moda

Elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego
5 (100%) / 2 głosów

Elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego

Klient, kiedy wybiera salon fryzjerski, zwraca uwagę na każdy, wydawałoby się nawet mało znaczący detal. Najważniejsze są oczywiście umiejętności stylisty, ale wygląd salonu ma wcale nie mniejsze znaczenie. Czy jest gdzie wygodnie poczekać? Czy ktoś z recepcji się nim zainteresuje? Czy fotel fryzjerski jest wygodny i czysty? A kiedy już znajdzie salon, który mu odpowiada, pozostaje mu wierny na długo.

Recepcja i poczekalnia

To pierwsze miejsce, które klient widzi po wejściu. Taka wizytówka salonu. Dobrze, jeśli ma ładną recepcję i kogoś przy niej, kto miło przywita, sprawdzi rezerwację, a następnie zaprosi do poczekalni. Tutaj warto mieć wygodne miejsce do siedzenia i jakiś stolik z czasopismami. Bardzo dobrze jest odbierane zaproponowanie czegoś do picia.

Stanowisko fryzjerskie, zwane też konsolą

Następnie klient zapraszany jest na stanowisko fryzjerskie. Nie będziemy tu poruszać kwestii czystości, bo jest oczywista i zakładamy, że przestrzegana. Natomiast ważne by było dobrze oświetlone, z wygodnym fotelem i podstawką pod nogi. Zdarza się w tym fotelu spędzić sporo czasu, więc zadbajmy o wygodę klienta, a to się na pewno opłaci.

Myjnia fryzjerska

W zasadzie każda usługa fryzjerska wymaga wcześniejszego umycia włosów. Stąd konieczność posiadania myjni fryzjerskiej. Jej kształt i funkcjonalność decyduje o tym, czy moment mycia włosów będzie dla klienta relaksem czy udręką, kiedy jest mu ekstremalnie niewygodnie albo – co gorsza – cieknie po plecach.

Akcesoria fryzjerskie

Do tego dochodzi jeszcze milion decyzji dotyczących wyboru drobnego sprzętu fryzjerskiego, takiego jak: prostownice, wałki do włosów, maszynki do strzyżenia, nożyczki fryzjerskie, grzebienie, szczotki do modelowania, przyborniki, klipsy, pędzelki, miseczki itp. Nie wspominamy już o wyborze produktów do pielęgnacji, stylizacji czy koloryzacji.
Otwierając salon, musimy pamiętać o wszystkich tych elementach, a jeszcze są kwestie marketingowe, zatrudnienia pracowników, formalności urzędowe. Spytaliśmy w hurtowni fryzjerskiej Nova w Gliwicach, czy można jakoś sobie ułatwić ten stresujący i bardzo dużo od nas wymagający okres. Dowiedzieliśmy się, że: Dostarczenie całego wyposażenia salonu można zlecić naszej hurtowni. Przy wyborze naszej oferty bazujemy na naszym wieloletnim doświadczeniu w branży, co sprawia, że mamy bardzo starannie dobrany asortyment.
Na pewno ogromną wygodą jest możliwość zaopatrzenia się we wszystkie elementy wyposażenia w jednym miejscu. Oszczędzamy mnóstwo czasu i możemy skorzystać z ekspertyzy, kogoś, kto ma najszersze rozeznanie w branży. Jest jeszcze jeden ważny argument, cały sprzęt ma wtedy spójny wygląd i daje to wrażenie ładu, elegancji i dobrego smaku.