soczewki-kontaktowe
10 lipca 2018

Kategoria:
Moda

Dlaczego warto zdecydować się na kolorowe soczewki?
5 (100%) / 1 głosów

Dlaczego warto zdecydować się na kolorowe soczewki?

W obecnych czasach ogromną wagę przywiązujemy do naszego wyglądu. Chcemy prezentować się atrakcyjnie i wzbudzać sympatię. Nic dziwnego, że coraz chętniej sięgamy po kolorowe soczewki kontaktowe, które nie tylko korygują wadę wzroku, ale także zmieniają lub podkreślają barwę naszej tęczówki. Dlaczego warto sięgać po kolorowe soczewki? Jak dopasować ich rodzaj do typu urody? Podpowiadamy.

Kolorowe soczewki to znakomity sposób na szybką metamorfozę wyglądu. Z ich pomocą możemy diametralnie zmienić kolor tęczówki lub subtelnie podkreślić naturalny odcień oczu. Choć szkła kontaktowe mogą korygować wady wzroku, to wiele osób sięga po nie ze względów czysto estetycznych.

Oczy zwierciadłem duszy

Niektórzy producenci mają w swojej ofercie soczewki kontaktowe, które nie tylko korygują wady wzroku i poprawiają widzenie, ale także zmieniają kolor tęczówek. To świetnie rozwiązanie dla osób, które chcą wyglądać bardziej atrakcyjnie lub lubią często zmieniać swój wizerunek. Szczególnym powodzeniem cieszą się soczewki, które całkowicie odmieniają barwę naszych oczu. W ten sposób właściciele ciemnobrązowych tęczówek mogą sprawdzić, jak prezentują się z niebieskim bądź zielonym kolorem oczu. Natomiast osoby o jasnym odcieniu tęczówki mogą skusić się na soczewki, dzięki którym ich oczy będą zdecydowanie ciemniejsze, a spojrzenie zyska tajemniczy, intrygujący charakter. W sprawdzonych salonach optycznych znajdziemy także soczewki, które spełnią oczekiwania osób, preferujących subtelniejszy efekt, czyli soczewki kontaktowe delikatnie podkreślające naturalny odcień tęczówki. Pamiętajmy jednak, żeby zawsze kupować soczewki kontaktowe w sprawdzonym i zaufanym salonie optycznym jak Dr Oko w Legnicy. Specjalista pomoże nam wybrać soczewki, które zapewnią nam komfort, skorygują wadę wzroku i sprawią, że będziemy wyglądać atrakcyjnie.

Dbajmy o soczewki

Soczewki są bardzo chętnie wybierane przez osoby, które nie tylko pragną odmienić swój wygląd, ale także uprawiają sport i nie lubią tradycyjnych okularów. Do naszej dyspozycji są soczewki jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne. Te pierwsze zakładamy rano i wyciągamy wieczorem, a następnie wyrzucamy. Inne soczewki po wyjęciu powinny trafić do specjalnego płynu. Pamiętajmy, że nie wszystkie soczewki są takie same, dlatego ich właściwe dopasowanie należy zostawić specjaliście, który weźmie pod uwagę nasz wiek, tryb życia oraz wadę wzroku. Dzięki temu otrzymamy kolorowe soczewki kontaktowe, które najlepiej spełnią nasze indywidualne potrzeby.