6 grudnia 2018

Kategoria:
Moda

Cechy dobrej odzieży treningowej
5 (100%) / 2 głosów

Cechy dobrej odzieży treningowej

Odzież sportowa jest szczególnym rodzajem garderoby, o czym przekonać można się już przy samym dotykaniu tego typu ubrań. Wszystko dlatego, że treningowa odzież musi spełniać wiele funkcji, w tym przede wszystkim zapewniać komfort i wygodę podczas aktywności fizycznej. Przedstawiamy cechy dobrej odzieży treningowej.

Jakie ubrania wybierać do ćwiczeń?

Kiedy dobieramy strój sportowy musimy się zastanowić nad tym, do czego ma on nam służyć. Inne ubrania potrzebne są bowiem do ćwiczeń intensywnych, a inne do tych mniej intensywnych. Dodatkowo, jeśli planujemy, że będziemy uprawiać sport więcej, niż raz w tygodniu, to będziemy potrzebować co najmniej dwóch kompletów odzieży treningowej.

Na podstawowy zestaw ubrań do ćwiczeń składają się:

  • dobrze dobrana bielizna,
  • bluzka z krótkim rękawem lub na ramiączkach,
  • bludza,
  • spodnie (krótkie, długie lub do kolan – te ostatnie uważane są za najbardziej optymalne),
  • skarpetki,
  • buty sportowe.

Ważne, aby kupując odzież treningową dopilnować tego, by nie była ona zbyt szeroka. Pamiętajcie, że im bardziej obcisłe są bluzka i spodenki, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo pojawienia się urazów. Co więcej, odzież, która jest blisko ciała jest o wiele bardziej komfortowa podczas wykonywania ćwiczeń, niż ta luźna. Ponadto, ubrania treningowe nie mogą posiadać troczków, ani guzików, które mogłyby się wbijać w ciało i powodować dyskomfort – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę LEONE.

Na jakie materiały stawiać?

Funkcjonalna odzież treningowa powinna być wykonana ze specjalnych, termoaktywnych materiałów, które odprowadzają wilgoć od ciała. Dzięki tej funkcji, na ubraniach sportowych nie ma śladów potu, a ciało nie przegrzewa się, i dzięki temu mniej się męczy. Taka odzież, stworzona z oddychających materiałów, ściśle przylega do skóry, co minimalizuje ryzyko urazów.

Kupując koszulkę do ćwiczeń warto zwórcić uwagę na materiał jakiego użyto w miejscach najbardziej narażonych na pocenie – dobre koszulki powinny mieć rzadszą strukturę w miejscach stykających się z pachami (dzięki temu nie dojdzie do otarć i podrażnień).

Jaka bielizna na trening?

Niezwykle istotnym elementem stroju do ćwiczeń jest właściwa bielizna, wykonana z oddychającego materiału. Do najczęściej wybieranych należy bielizna bezszwowa, która dzięki nowatorskim technikom szycia jest wręcz nieodczuwalna dla osoby ją noszącej.

W odzieży treningowej dla kobiet ogromną rolę odgrywa sportowy biustonosz. Dobry i odpowiednio dobrany zapewnia wygodę podczas ćwiczeń i chroni biust. To element, w który warto sporo zainwestować.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41