bus
3 kwietnia 2018

Kategoria:
Inne

Jak zorganizować przewóz pracowników?
5 (100%) / 1 głosów

Jak zorganizować przewóz pracowników?

Właściwe dbanie o pracowników to jeden z głównych obowiązków każdego odpowiedzialnego pracodawcy. Sporym udogodnieniem oferowanym osobom zatrudnionym jest transport w miejsce wykonywania obowiązków. Przewozy pracownicze odgrywają znaczenie zwłaszcza przy przemieszczaniu na dużych dystansach – na przykład przy wykonywaniu pracy kontraktowej/sezonowej za granicą. Przewozy pracowników do Niemiec i innych krajów europejskich coraz częściej stają się złotym standardem. Jak zorganizować przewóz pracowniczy? Co zyskujemy, decydując się na tego typu usługę?

Korzyści z przewozów pracowniczych

Profesjonalne przewozy pracownicze oznaczają komfort i bezpieczeństwo, zapewnione pracownikom i pracodawcy. Odpowiednie zaplanowanie transportu kadry pracowniczej gwarantuje, że wszyscy członkowie zespołu dotrą wspólnie w wyznaczone miejsce – w ściśle ustalonym terminie, pod wskazany uprzednio adres. Sprawna koordynacja usługi transportowej pozwala uniknąć nieporozumień i opóźnień, które mogą wpłynąć na zakłócenia opracowanego harmonogramu pracy. Zamówienie transportu busem – szczególnie na duże odległości – pozwala odciążyć pracownika i zdjąć z niego odpowiedzialność za samodzielne planowanie wyjazdu oraz dotarcie w dane miejsce we własnym zakresie. Zmniejsza to presję i wpływa na komfort psychiczny, a także wyraźnie polepsza pozycję pracodawcy, który jest postrzegany jako osoba dbająca o pracowników.

Metody transportu pracowników

Organizacja transportu pracowniczego może przebiegać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest przewóz przy pomocy własnej floty pojazdów. Taka metoda zwykle nie jest jednak opłacalna z logistycznego, jak i ekonomicznego punktu widzenia. Przede wszystkim musimy dysponować odpowiednim zapleczem transportowym. Do tego dochodzą koszty przewozu (w tym paliwa), które rosną proporcjonalnie do ilości przeprowadzonych kursów. Sporą rolę odgrywa też odpowiedzialność za ewentualne kolizje i wypadki na drodze. Drugą metodą jest powierzenie usługi transportowej profesjonaliście, czyli firmie przewozowej. Przedsiębiorstwa transportowe biorą na siebie pełen ciężar odpowiedzialności, wynikającej z organizacji przewozów pracowniczych. Dowożą pracowników w określonym terminie, z punktu A do punktu B. Rolą pracodawcy jest ustalenie zakresu usługi i dokonanie stosowanej opłaty – często znacznie mniejszej, niż w przypadku samodzielnej organizacji przewozów.

Dlaczego zaufać przedsiębiorstwu transportowemu?

Profesjonalne firmy transportowe stają na wysokości zadania. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży, organizują przewozy do Niemiec i innych państw, a także przewozy wewnątrzkrajowe. Zawodowcy dysponują nowoczesną flotą pojazdów, zapewniającą w pełni bezpieczny i komfortowy przejazd podczas bardzo długich podróży. Zatrudnieni kierowcy to fachowcy z uprawnieniami, zaznajomieni z trasą na której prowadzą kursy. Czy jest się zatem czego obawiać? Oczywiście jak to zwykle bywa, nie brak usługodawców nieuczciwych, którzy nie podchodzą do swoich obowiązków w należyty sposób. Z tego względu warto zweryfikować firmę, z którą chcemy podjąć współpracę. Szukając przedsiębiorstwa przewozowego należy zwrócić uwagę na posiadane przez nie certyfikaty i licencje międzynarodowe, zwłaszcza te dotyczące przewozu osób. Firmą posiadającą uprawnienia, niezbędne doświadczenie i zdolności organizacyjne w zakresie przewozów pracowniczych jest na przykład przedsiębiorstwo transportowe EuroTrans z Padwi Narodowej. Profesjonaliści z EuroTrans organizują między innymi przewozy pracownicze busami, transporty paczek i samochodów na lawecie. Zadbaj o pracowników jeszcze dzisiaj. Zapewnij bezpieczny transport, powierzając usługę specjalistom. Nie pożałujesz podjętej decyzji.