ciecie-laserem
17 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Znakowanie i cięcie laserem – kiedy przydatne?
5 (100%) / 1 głosów

Znakowanie i cięcie laserem – kiedy przydatne?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii znakowania, cięcia i grawerowania laserem jesteśmy w stanie uzyskać rezultaty, które zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby. Proces ten charakteryzuje się ogromną precyzją, powtarzalnością i szybkością, a efekt końcowy jest bardzo estetyczny i niezwykle trwały. W jakich sytuacjach warto skorzystać z obróbki laserem?

Znakowanie i cięcie laserem

Obróbkę laserem można przeprowadzić niemal na każdym rodzaju materiału – od elementów metalowych, aluminiowych, stalowych, poprzez plastik i gumę aż do drewna, szkła, kartonu, papieru, kamienia czy tkanin. Cały proces odbywa się bardzo szybko, a końcowy efekt odznacza się wysoką jakością wykonania. Dzięki ogromnej elastyczności, wysokiej powtarzalności i łatwej, niezajmującej wiele czasu zmianie ustawień, zasadne jest znakowanie nawet krótkich serii. Technologia laserowa opiera się na wymuszonej emisji promieniowania o bardzo specyficznych właściwościach, niemożliwych do osiągnięcia w inny sposób. Z tego powodu zastosowanie opisanej techniki wiąże się z ogromną trwałością i precyzją pozwalającą na wykonanie dowolnych kształtów. Sprawdza się nawet przy najmniejszych detalach i trudno dostępnych  miejscach.

Jakie efekty możemy otrzymać?

Cięcie laserem oznacza stuprocentową powtarzalność kształtów i ogromną precyzję. Wykorzystywane jest w celu wykonywania zarówno skomplikowanych makiet architektonicznych, jak i prostych części konstrukcyjnych. Idealnie sprawdza się do tworzenia wszelkich elementów dekoracyjnych, pamiątek, kartek świątecznych, modeli i figurek. Nadaje się także wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba starannego i dokładnego wycięcia otworów – na przykład w przypadku wykończenia obudowy różnorakich urządzeń.

Znakowanie laserem, dzięki wysokiej precyzji, jest idealnym sposobem na naniesienie na dowolny przedmiot loga firmy, numeru seryjnego, czy też innego wzoru, w zależności od indywidualnych potrzeb. Zastosowanie tej technologii możemy spotkać bardzo często przy różnego rodzaju gadżetach reklamowych, jak breloczki i długopisy, jednak znakowanie laserem doskonale sprawdza się również w przypadku narzędzi specjalistycznych. Należy zaznaczyć, iż naniesiony napis czy rysunek jest niezwykle trwały, odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak ścieranie i praktycznie nieusuwalny. Przykładowe elementy oznakowane laserowo możemy zobaczyć na stronie internetowej firmy GRAVTEC.

Warto wspomnieć również o grawerowaniu laserowym, które charakteryzuje się efektem delikatnego wgłębienia w grawerowanym miejscu. Idealnie sprawdza się przy tworzeniu eleganckich tabliczek czy identyfikatorów.