23 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Zimowe atrakcje agroturystyki w Pieninach
5 (100%) / 1 głosów

Zimowe atrakcje agroturystyki w Pieninach

Na aktywny wypoczynek w polskich górach decyduje się dziś coraz więcej naszych rodaków. Bardzo atrakcyjnym i jeszcze niewyeksploatowanym przez turystów kierunkiem są Pieniny. Warto tu przyjechać zwłaszcza zimą: hostele, schroniska i gospodarstwa turystyczne kuszą Gości atrakcyjną bazą noclegową, która w zestawieniu w tamtejszymi atrakcjami czyni z Pienin znakomitą destynację.  

Sporty zimowe

Zimowy wypad w góry stwarza możliwość niezapomnianego aktywnego wypoczynku. Jego formy mogą być różne zależnie od preferencji i możliwości turystów. Łagodne wzniesienia w Pieninach to świetna okazja do wędrówek górskich – nawet dla tych gości, którzy nie mieli okazję jeszcze wypracować dobrej kondycji. Spacer po górach zimą dostarcza zawsze niesamowitych wrażeń, wystarczą tylko wygodne buty i dobre chęci. Do wyboru są różne szlaki turystyczne, każdy przyjezdny z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Innym ciekawym pomysłem na wypoczynek w górach może być jazda na biegówkach, czyli nartach biegowych. Stają się one coraz popularniejsze wśród turystów, którym swoją pomoc oferują profesjonalni instruktorzy tego sportu. Dla fanów biegówek organizowane są również zawody, w których do wygrania są puchary i medale.

Narty czy kulig?

A może i to, i to? Na miłośników narciarstwa w Pieninach czekają świetne warunki do szusowania. Nowoczesne trasy narciarskie uwzględniają zarówno potrzeby początkujących narciarzy, jak i tych bardziej zaawansowanych. Można również skorzystać z wyciągu do snowboardu. Dzięki licznym wyciągom orczykowym na trasach raczej nie ma kolejek. Jeżdżąc na nartach, można podziwiać oryginalne, malownicze krajobrazy Pienin. Również ciekawą opcją jest udział w kuligach, które są organizowane w tych okolicach już od niepamiętnych czasów. Do wyboru są różne trasy kuligów, często uzupełnionych o dodatkowe atrakcje dla turystów takie jak ognisko czy koncert góralskiej muzyki. Szczególnie interesujące są kuligi organizowane wieczorem i nocą, taką niesamowitą przygodę pamięta się długo.

A może wycieczka?

Wybierając zimowy wypoczynek w Pieninach np. w ośrodku „Gromada Biała Woda”, można również skusić się na odwiedzenie okolicznych atrakcji takich jak skansen i Park Zdrojowy w Szczawnicy, Czerwony Klasztor oraz zamki w Czorsztynie oraz Niedzicy. Korzystając z samochodu terenowego można trafić do każdego z tych miejsc i wielu innych tajemniczych zakątków skrywających tajemnice Pienin. Dzięki zimowej aurze górski krajobraz jest zjawiskiem jedynym w swoim rodzaju.