oslony-zewnetrzne
20 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne
5 (100%) / 2 głosów

Zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne

Zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne to doskonały sposób na ochronę domu lub mieszkania przed promieniami słonecznymi. Jeśli nasze okna wychodzą na stronę południową, stworzenie w domu przyjemnych warunków i zacienienie jego części na kilka godzin w ciągu dnia staje się priorytetem. Nadal bardzo popularne są żaluzje wewnętrzne, lecz to zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne okazują się ważniejsze. Dlaczego?

Istnieją dwa rodzaje osłon przeciwsłonecznych, które stworzą w naszych domach i mieszkaniach przyjemny cień. Wewnętrzne, takie jak żaluzje, sprawią, że będziemy mogli z łatwością manewrować ilością światła, wpadającego do pomieszczenia. Zewnętrzne, oprócz efektu cienia, przynoszą wiele innych korzyści. Przekonajmy się, jakich.

Zalety zewnętrznych osłon

Dzięki zewnętrznym osłonom przeciwsłonecznym, zachowamy w naszych pomieszczeniach przyjemną, komfortową temperaturę, ale to nie jest ich jedyna zaleta – przekonuje przedstawiciel firmy Spin, produkującej markizy, rolety i żaluzje.  – Korzyści są bardzo wymierne. Tego typu osłony ograniczają w znacznym stopniu użycie urządzeń klimatyzacyjnych, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynku. Potrafią one zredukować temperaturę nawet o 15° C i według najnowszych badań, w porównaniu do osłon wewnętrznych, chronią przed słońcem osiem razy lepiej.

Osłony zewnętrzne, w przeciwieństwie do wewnętrznych, absorbują bowiem ciepło już przed szybą, która w ten sposób nie nagrzewa się i nie ogrzewa dodatkowo pomieszczenia. Kolejną zaletą osłon zewnętrznych jest funkcja ochronna okna, której nie posiadają osłony wewnętrzne. Zewnętrzne rolety ochronią szyby zarówno przed mechanicznymi uszkodzeniami, jak i przed wpływem wysokich temperatur, mogących w skrajnych przypadkach nawet wypaczyć okno. Dzięki nowoczesnym technologiom nie musimy się martwić, że zewnętrzne osłony zasłonią nam widok za oknem. Minimalizacja refleksów świetlnych, przy jednoczesnym dopływie naturalnego światła, to ich kolejna zaleta. Posłużą nam one zarówno w zimie, gdy w okresie grzewczym maksymalnie wykorzystają słońce oraz latem, ograniczając nagrzewanie budynku. Na rynku istnieje kilka rodzajów tego typu osłon. Jakich?

W zależności od potrzeb

Wybór zewnętrznej osłony przeciwsłonecznej zależeć będzie od naszych potrzeb. Tkaninowe ekrany nie tylko ochronią nas przed słońcem, lecz również udekorują nasz dom. Mogą działać jako zasłona przed wzrokiem osób z zewnątrz, a jednocześnie nie zasłaniają widoku. Posiadają także przeciwwietrzną blokadę , a tkaniny, z których są wykonane, cechuje wysoka odporność na warunki atmosferyczne. Najczęściej są to osłony kasetonowe, do montażu fasadowego lub podtynkowego. Najwięcej ciepła przedostaje się przez dach, dlatego tak ważna jest jego odpowiednia ochrona. Tkaninowe zewnętrzne dachowe osłony przeciwsłoneczne, które możemy zamontować na każdej pochyłej powierzchni, w znacznym stopniu ograniczą konieczność używania klimatyzacji. Jest to szczególnie ważne dla użytkowników poddaszy. Z kolei markizorolety łączą w sobie dwie funkcje. Dzięki ruchomej, odchylanej belce zyskamy dostęp do zewnętrznego parapetu.

Warto rozważyć zamontowanie zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych. Dzięki nim bowiem nie tylko obniżymy nasze rachunki, lecz również sprawimy, że nasz dom zyska oryginalny, ciekawy wygląd i dodatkową ochronę.