sprzedaz-zlomu
22 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Zbieranie i sprzedaż złomu – kryteria opłacalności
5 (100%) / 1 głosów

Zbieranie i sprzedaż złomu – kryteria opłacalności

Wbrew utartym schematom myślowym, na zbieraniu i sprzedaży złomu można zarobić, robiąc to umiejętnie. Nie wystarczy jednak tylko zbierać aluminiowych puszek, których tak dużo zużywamy w naszych gospodarstwach domowych. Aby czerpać zysk ze zbierania i sprzedaży złomu, trzeba przestrzegać kilku zasad. Może się bowiem okazać, że jest to całkiem opłacalne zajęcie…    

Oprócz puszek aluminiowych, na złomie sprzedamy także złom żeliwny lub stalowy, mosiądz oraz miedź, w tym kable i przewody. Ważne, by uświadomić sobie, że zbierając i sprzedając złom nie tylko możemy podreperować domowy budżet, lecz również przyczynić się do ochrony naszej planety. Materiały te bowiem podlegają procesowi recyklingu, nie zaśmiecając środowiska. Sprawdźmy zatem, jakie są kryteria opłacalności zbierania i sprzedaży złomu.

Wiedz, co zbierać

Po pierwsze, należy wiedzieć, co zbierać i w jakich ilościach. Na kilogram aluminium potrzebne jest około 70 puszek. Zanim je zgromadzimy, może minąć trochę czasu, dlatego w międzyczasie poszukajmy w naszych domach i garażach innych przedmiotów, które są nam niepotrzebne, a zawierają cenne surowce, takie jak miedź, mosiądz czy złom stalowy. Miedź znajdziemy przede wszystkim w kablach i przewodach; warto zanieść je na skup zamiast wyrzucić do śmietnika. Szczególnie obecnie pożądane na skupach złomu są sprzęty nazywane elektrozłomem; stary sprzęt AGD, druty, kable, sprzęt komputerowy, czyli laptopy, komputery, procesory, płyty główne czy pamięci ram. Może się okazać, że w pozornie bezwartościowym sprzęcie kryje się całkiem spora gotówka. Najwięcej zarobimy na cynie, dlatego warto zwracać uwagę na wyroby z jej zawartością. Kiedy już zgromadzimy odpowiednią ilość złomu udajmy się do skupu złomu Ago Recykling z Warszawy, zapewniającego swoim klientom płatność gotówką oraz konkurencyjne ceny.

Sprawdź ceny

Drugim kryterium opłacalności powinna być cena. Zanim zatem wybierzemy skup złomu, w którym chcielibyśmy sprzedać to, co udało nam się zebrać, porównajmy ceny w kilku miejscach. Cena za kilogram danego materiału uzależniona jest od wielu czynników, takich jak jego wartość, obowiązujący kurs walutowy oraz kurs surowca na giełdzie. Wiele zależy również od tego, czy złomowisko jest małe czy duże oraz czy posiada w okolicy jakąś konkurencję. Sprawdzenie ceny skupu poszczególnych metali nie zaszkodzi również po to, aby wiedzieć, co najbardziej opłaca się zbierać. Obecnie najdroższa jest cyna; za jej kilogram otrzymamy około 90 zł.