laser
3 kwietnia 2018

Kategoria:
Inne

Zastosowanie i zalety grawerowania laserowego
5 (100%) / 1 głosów

Zastosowanie i zalety grawerowania laserowego

Współczesne metody obróbki materiałowej nie wymagają kontaktu narzędzia wykrawającego z materiałem obrabianym, a jednocześnie gwarantują wysoką jakość wykonywanych prac. Świetny przykład stanowi innowacyjna technika grawerowania laserowego – permanentnego znakowania powierzchni w celach ozdobnych, reklamowych bądź też informacyjnych. Jak przebiega grawerowanie laserowe i jakie są jego zalety?

Grawerowanie laserowe w praktyce

Narzędziem roboczym, wykorzystywanym w procesie grawerowania laserowego, jest profesjonalny laser. Jego wiązka podlega emisji pod kątem prostym wobec obrabianej powierzchni. Narzędzie nie ma bezpośredniego kontaktu z materiałem, tzn. nie dotyka go. Oznacza to o wiele niższe koszty eksploatacyjne. Sam materiał nie musi być dodatkowo mocowany, jako że nie istnieje ryzyko jego przesunięcia w przebiegu procesu obróbczego. Głowica lasera przemieszcza się po specjalnych szynach w dwóch osiach, pracując automatycznie według zaprogramowanych uprzednio parametrów – dokładnie i bezbłędnie.

Jakie materiały podlegają grawerowaniu?

Bezdotykowość i punktowość metody laserowej sprawia, że odpowiednio zoptymalizowane narzędzie robocze może dokonywać obróbki w rozmaitych materiałach – nawet tych o pozornie niższej wytrzymałości. Grawerowanie da się zatem z powodzeniem przeprowadzić nie tylko w metalu, ale też w akrylu, drewnie, płytach MDF, szkle, skórach i tkaninach, kamieniach, tekturze czy papierze. Obróbka laserowa obejmuje wiele dziedzin przemysłu. Sprawdza się zarówno w przemyśle jubilerskim, jak i zabawkarskim. Bardzo często stosuje się ją przy tworzeniu nośników reklamowo-informacyjnych, w tym tablic i reklam neonowych.

Główne zalety grawerowania laserowego

Grawerowanie metodą laserową niesie ze sobą szereg korzyści. Dzięki sterowaniu komputerowemu nie istnieje ryzyko zajścia pomyłki, za którą z reguły odpowiada czynnik ludzki. Wszystkie prace są wykonywane szybko, sprawnie i precyzyjnie, z dochowaniem wierności założeniom projektowym. Dzięki zaprogramowanemu sposobowi pracy, istnieje możliwość wykonania tej samej obróbki w większej ilości egzemplarzy. Bezdotykowość wpływa natomiast na pełną czystość prac – bez zużycia narzędzia i uszkodzenia powierzchni materiału obrabianego. Ta ostatnia pozostaje gładka, wolna od nierówności czy postrzępień.

Komu powierzyć grawerowanie laserowe?

Jeżeli chcemy skorzystać z grawerowania laserowego, lecz nie zamierzamy nabywać własnego sprzętu, powinniśmy zwrócić się o pomoc do odpowiedniego usługodawcy. Słowo odpowiedniego jest tu kluczowe – ważne, by firma której zaufamy posiadała wymagane umiejętności, doświadczenie oraz niezbędne zaplecze sprzętowe. Opisane standardy spełnia z naddatkiem renomowana firma Margraw z Piaseczna koło Warszawy, świadcząca usługi profesjonalnego grawerowania laserowego i mechanicznego. W zakresie prowadzonych robót mieści się m.in. grawerowanie zegarków, biżuterii, tablic informacyjnych, banerów i liter świetlnych. Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej przedsiębiorstwa.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41