11 kwietnia 2019

Kategoria:
Inne

Zastosowanie opakowań z tworzyw sztucznych
5 (100%) / 1 głosów

Zastosowanie opakowań z tworzyw sztucznych

Opakowania z tworzyw sztucznych to produkty wykonane z materiałów opartych w głównej mierze na polimerach syntetycznych. Ich cechy charakterystyczne to: lekkość, odporność na stłuczenie, łatwość formowania i estetyka. Stanowią barierę ochronną przed drobnoustrojami, wilgocią, zanieczyszczeniami, uszkodzeniami mechanicznymi. Z tego względu znajdują zastosowanie w wielu branżach.

Opakowania zapewniające ochronę produktów

Opakowania z tworzyw sztucznych, to praktyczny sposób zabezpieczania produktów. Opakowania stosowane w branży spożywczej umożliwiają porcjowanie żywności, dają możliwość wielokrotnego zamykania i otwierania, a dzięki swoim właściwościom, pozwalają wydłużyć okres przydatności produktów do spożycia. Pożywienie jest w nich także zabezpieczone przed zgniataniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Opakowania z tworzyw sztucznych chronią także przed zanieczyszczeniami oraz stanowią barierę ochronną przed drobnoustrojami, wilgocią i promieniowaniem UV. Z tego względu znajdują zastosowanie w branży farmakologicznej. Gwarantują sterylność lekarstw, środków medycznych i sprzętu medycznego.

W przypadku lekarstw, najpopularniejszym sposobem pakowania są blistry. Są to opakowania składające się zazwyczaj ze sztywnego spodu (karton, folia) i przezroczystego tworzywa sztucznego. Produkt umieszczony jest między tymi warstwami, które są ze sobą zgrzewane lub zapinane. Poza produktami farmakologicznymi pakowane są w ten sposób małe produkty elektroniczne (np. myszy komputerowe, słuchawki, baterie), czy środki chemiczne (np. kostki do toalet, kleje).

Opakowania z tworzyw sztucznych to także wszelkiego rodzaju pojemniki, opakowania plastikowe i kuwetki. Są niezastąpione we wszelkiego rodzaju firmach z branży gastronomicznej, a także doskonale sprawdzają się w transporcie, w warsztatach, czy w gospodarstwach domowych lub w biurach. Są wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości czy zdezynfekowania, a także do przetrzymywania w różnych temperaturach.

Estetyczna ekspozycja produktów

Przezroczyste opakowania z tworzyw sztucznych wykorzystywane są w celu estetycznej ekspozycji towaru. Dzięki nim konsument może sprawdzić wygląd produktu i upewnić się co do jego jakości, bez potrzeby otwierania opakowania. Doskonałym przykładem są tuby foliowe. Jak mówi ekspert z firmy Conus z Krakowa, zajmującej się produkcją opakowań:

Tuby foliowe są to cylindryczne opakowania, wykonane z folii przezroczystej, ale możliwe jest także wykonanie ich z folii kolorowej czy z nadrukiem. Chronią produkt przed zabrudzeniem, czy uszkodzeniem. Świetnie sprawdzają się do pakowania kosmetyków, elementów ozdobnych, zabawek, słodyczy. Podobnym rozwiązaniem są pudełka wykrawane.

Dla uzyskania eleganckiego charakteru opakowania, stosuje się tzw. opakowania flokowane. Powierzchnia tworzywa jest uszlachetniana za pomocą włókna z tworzywa sztucznego, tzw. strzyży tekstylnej. Opakowania te są przyjemne w dotyku i świetnie sprawdzają się w pakowaniu biżuterii, kosmetyków, sztućców. Mogą mieć estetycznie dobrany kolor, a wytłoczone przegródki na produkty doskonale uwydatniają produkt, dzięki czemu wygląda on atrakcyjniej.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41