14 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Zasady działania systemów BMS
5 (100%) / 1 głosów

Zasady działania systemów BMS

Systemy BMS to systemy zarządzania układami automatycznego sterowania w budynku. Integrują one wszystkie instalacje, znajdujące się w danym budynku, spajając je w jedną całość i umożliwiając tym samym efektywne i oszczędne zarządzanie całym obiektem z jednego miejsca. Nie tylko kontrolują one pracę poszczególnych urządzeń, lecz również informują o awariach i usterkach. Jak działają?

Dzięki BMS jesteśmy w stanie zarządzać takimi systemami jak wentylacja, klimatyzacja, węzeł cieplny, elektryka, oświetlenie, monitoring zużycia mediów. Czytelny interfejs graficzny pozwala na podgląd parametrów pracy oraz zmianę nastawionych wartości, w zależności od potrzeb użytkowników. W efekcie minimalizuje się koszty eksploatacji budynku, zwiększając jednocześnie jego funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz komfort.

Zasada działania

Systemy BMS doskonale sprawdzą się w dużych obiektach użyteczności publicznej oraz w prywatnych domach. Na bieżąco gromadzą, archiwizują i przetwarzają dane, związane ze stanem konkretnej instalacji, a także sterują nimi w sposób automatyczny lub półautomatyczny.

Użytkownicy systemów BMS są na bieżąco informowani o wszelkich anomaliach, związanych z działaniem poszczególnych instalacji, takich jak na przykład wzrost zużycia energii elektrycznej, nagły spadek temperatury, awaria  klimatyzatora czy nawet próby kradzieży.

Natychmiastowa reakcja na zdarzenia wymagające interwencji jest możliwa dzięki systemowi powiadamiania: użytkownik BMS otrzymuje komunikat smsem lub drogą mailową. Dostęp Online pozawala mu kontrolować system o każdej godzinie i z każdego miejsca, gdzie istnieje dostęp do internetu.

Dzięki prowadzonej w wielu punktach obiektu kontroli zużycia mediów, optymalizuje się zużycie energii elektrycznej.

Zaawansowane systemy BMS oferuje swoim klientom firma Probon Serwis. Dodatkowe aplikacje, zaawansowane sterowniki oraz wizualizacje 3D gwarantują najwyższą jakość systemów.

Zalety

Korzystanie z systemu BMS ma wiele zalet.

  • obniża koszty eksploatacji budynku i ułatwia konserwację jego systemów
  • zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców domu lub użytkowników obiektu publicznego
  • eliminuje błędy, które mogą się przydarzyć w przypadku ręcznego sterowania systemami
  • pozwala sprawnie zarządzać budynkiem z każdego miejsca, nawet oddalonego o wiele kilometrów.

W przypadku obiektów handlowych natomiast pozwala efektywnie wykorzystać czas pracy personelu technicznego.