29 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Zasady działania aptek internetowych
5 (100%) / 1 głosów

Zasady działania aptek internetowych

Z roku na rok apteki sprzedające leki przez internet zyskują coraz większą popularność. Ten wyjątkowo nowoczesny i wygodny sposób dystrybucji budzi już duże zaufanie wśród klientów. Sceptycy, którzy wciąż wybierają tradycyjny sposób kupowania leków tłumaczą, że nie są przekonani o bezpieczeństwie takiej praktyki. Nie ma się jednak czego bać. Aby to udowodnić, przedstawiamy zasady działania aptek internetowych.

Czym jest apteka internetowa?

Apteki internetowe to nic innego, niż punkty sprzedaży lekarstw oraz innego rodzaju produktów, które dostępne są w stacjonarnych aptekach. W ich przypadku jednak cała oferta udostępniona jest do sprzedaży internetowej.

Apteki internetowe od tych zwyczajnych różnią się przede wszystkim sposobem dokonywania zakupów. Tego typu apteki zapewniają klientom wysyłkową sprzedaż produktów, takich jak leki bez recepty, dermokosmetyki, środki opatrunkowe i higieniczne, zdrowa żywność, sprzęty medyczne, czy suplementy diety. Z usług takiej apteki skorzystać można o dowolnej porze dnia – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący APTEKĘ MIROWSKĄ.

Na czym polega działanie apteki internetowej?

Apteka może sprzedawać produkty przez internet, jeśli spełnia pewne warunki. Musi, przede wszystkim, posiadać odpowiednie zezwolenia, które są wydawane przez organy Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej. Ta instytucja kontroluje i czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem, zarówno aptek internetowych, jak i podlegających pod nią punktów stacjonarnych. Te ostatnie są niezbędne, np. do realizacji recept i odbierania zamówień złożonych drogą elektroniczną.

Co więcej, apteki internetowe muszą posiadać zezwolenia i koncesje na sprzedaż medykamentów, a informacja na ten temat musi być podana do informacji konsumentów na ich stronach internetowych.

Nadzór odpowiednich organów nad działalnością aptek internetowych daje gwarancje bezpiecznych zakupów. Dlatego, warto ich dokonywać tylko w pewnych miejscach.

Po czym poznać legalną aptekę internetową?

Jako, że w internecie nie brakuje oszustów, warto być bardzo ostrożnym w kwestii dokonywania wszelakich zakupów online, także w przypadku aptek internetowych. Istnieje bowiem ryzyko zakupienia preparatu niewiadomego pochodzenia, nielegalnego lub nawet szkodliwego. Warto więc wiedzieć jak odróżnić legalną aptekę internetową od stron internetowych, które je naśladują.

Prawdziwa, legalnie działająca w internecie apteka musi posiadać specjalne logo, które chronić ma konsumentów przed fałszywymi lekarstwami. Logo to przedstawia biały krzyżyk z czterema paskami w tle, spośród których trzy są w odcieniach zieleni, a jeden jest szary. Kliknięcie w ten symbol uaktywnia wykaz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, gdzie znaleźć można informacje o aptece, z której korzystacie i jej zgłoszeniu do Inspektoratu Farmaceutycznego.

Ponadto, na stronie legalnej apteki internetowej znajduje się też odnośnik do krajowego rejestru zezwoleń na prowadzenie aptek ogólnodostępnych i punktów aptecznych oraz do rejestru udzielonych zgód na prowadzenie aptek szpitalnych i zakładowych.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41