kurs-jezykowy
26 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Zalety wyjazdowych szkoleń językowych typu „full immersion”.
5 (100%) / 1 głosów

Zalety wyjazdowych szkoleń językowych typu „full immersion”.

Dbanie o rozwój i inwestowanie w pracownika to działania, na które decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorców. Wpływa na to świadomość, że wykształcony oraz podnoszący swoje kwalifikacje personel to czysty zysk dla firmy. W chwili obecnej ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju kursy językowe, w tym także szkolenia typu „full immersion, łączące w sobie naukę i integrację grupy.

Integracja i nauka

Wyjazdowe szkolenia językowe typu „full immersion” to jedna z ciekawszych metod nauki języka obcego. W chwili obecnej oferuje ja spora grupa szkół językowych, w tym również Adex. Tłumaczenia językowe przysięgłe i zwykłe. Angielski, niemiecki z Gliwic. Full immersion, w tłumaczeniu z języka angielskiego, oznacza „pełne zanurzenie” i jest to metoda dająca kursantom możliwość poznania języka we wszystkich jego aspektach. Wyjazdowa nauka języka może przebiegać w kilku formach, zarówno określonej liczbie spotkań 2-dniowych, na przykład weekendowych,  kilkudniowych , a także jako kursy tygodniowe.

W przypadku ostatniej opcji szkolenia te łączone są z wyjazdem integracyjnym pracowników, który stanowi nieodłączną część programu nauczania. Kursy mogą odbywać się w hotelach lub ośrodkach wypoczynkowych, posiadających warunki sprzyjające nauce i relaksowi. Podstawową zasadą obowiązującą na tego typu szkoleniach jest mówienie i komunikowanie się w języku obcym przez cały czas trwania kursu, a także podczas posiłków i imprez integracyjnych, przy współpracy z profesjonalnym lektorem. Szkolenia językowe tego typu są organizowane po określeniu i uwzględnieniu potrzeb związanych z tematyką kursu oraz poziomem językowym uczestników.

Zalety wyjazdowych kursów „full immersion”

Nauka języka obcego tą metodą to doskonały sposób na pokonanie blokad i lęków przed posługiwaniem się mową inną niż ojczysta. Kurs ten sprawi, że odzyskamy pewność siebie podczas rozmów w języku obcym, poszerzymy nasz zasób słów, a także nabędziemy umiejętność swobodnego wyrażania oraz płynność komunikowania się. Dzięki tej metodzie unikniemy monotonii nauczania, przy jednoczesnej integracji grupy biorącej udział w szkoleniu. Dodatkowym atutem, jaki oferują wyjazdowe kursy języka obcego, jest odizolowanie się uczestników od problemów zawodowych, możliwość pełnej koncentracji na nauce oraz brak stresu, co pozytywnie wpływa na efektywność nauki.

Grupa docelowa

Szkolenia typu „full immersion” zazwyczaj przeznaczone są dla osób posługujących już się interesującym nas językiem, w celu doskonalenia płynności wypowiedzi i poszerzania zakresu słownictwa. Dotyczy to zarówno osób mających przerwę w posługiwaniu się językiem obcym lub boją się go używać oraz różnego rodzaju pracowników, którym brak swobody w komunikacji blokuje rozwój kariery zawodowej i możliwość awansu, jak również osób, które chciałyby poprawić swoją płynność w komunikowaniu się w języku obcym.

Językowe kursy i szkolenia wyjazdowe to jedna z najlepszych metod, która stanowi połączenie nabywania wiedzy oraz umiejętności z doskonaleniem języka angielskiego
w realnej sytuacji. Jest to dużo bardziej skuteczny sposób nauki niż typowe lekcje
z podręcznikiem.