system-cctv
1 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Zalety posiadania CCTV w obiekcie
5 (100%) / 1 głosów

Zalety posiadania CCTV w obiekcie

Obecnie monitoring wizyjny wykorzystywany jest nie tylko przez policję w wielkich miastach, ale przede wszystkim w rozmaitych przedsiębiorstwach. Telewizja przemysłowa to ważny komponent zintegrowanych systemów bezpieczeństwa, w który z pewnością warto zainwestować.

Gdzie stosuje się CCTV?

Prywatne przedsiębiorstwa korzystają z systemów CCTV przede wszystkim w celu poprawy skuteczności zabezpieczeń antywłamaniowych i antykradzieżowych. Obecność kamer jest już standardem w większości sklepów,  w klubach fitness i dyskotekach, ale także w obiektach instytucjonalnych, jak urzędy i sądy.

Jak działa CCTV?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, monitoring wizyjny opiera się na działaniu jednej lub więcej (nawet do kilkuset) kamer, które rejestrują obraz jednocześnie. Obraz jest zapisywany w urządzeniu rejestrującym, z którego można odtworzyć nagranie. Można również zalogować się do systemu i mieć podgląd na monitorowany obiekt w czasie rzeczywistym. System monitoringu w zależności od modelu zastosowanych urządzeń, może mieć wiele funkcji i być w różnoraki sposób zaprogramowany np. nagrywanie może włączać się tylko w przypadku gdy kamera wykryje ruch. Można też stosować kamery dzień/noc, które pozwolą na podgląd bez względu na warunki panujące w monitorowanym obiekcie. Funkcjonalnośc systemu zależy przede wszystkim od potrzeb użytkownika.

Zalety posiadania CCTV

Główną zaletą posiadania systemu CCTV w obiekcie komercyjnym jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa, poprzez zmniejszenie ryzyka kradzieży oraz możliwość szybszej reakcji na ewentualne włamania, a zatem prewencja niepożądanych sytuacji. Kamery montowane w okolicach kas sklepowych dają możliwość podjęcia szybszego działania w razie napadu, a dodatkowo pozwalają zwiększyć kontrolę nad pracownikami.

Jednak wrocławska firma Audio Art zajmuje się projektowaniem i instalacją systemów CCTV nie tylko w obiektach handlowych. Takie rozwiązania okazują się bardzo przydatne w klubach rozrywkowych, dyskotekach i innych miejscach, w gdzie organizuje się duże imprezy. Tutaj kamery również sprawdzają się przede wszystkim w kryzysowych sytuacjach, a ich dodatkową zaletą jest ułatwienie identyfikacji osób zaangażowanych w niechciane incydenty.

Możliwość identyfikacji osób wchodzących i wychodzących z budynku jest niezwykle istotna w budynkach użyteczności publicznej, związanych z urzędową obsługą petentów. Tutaj CCTV zwiększa przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników biurowych, ale także przechowywanych informacji.