oswietlenie-led
17 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Zalety oświetlenia LED
5 (100%) / 1 głosów

Zalety oświetlenia LED

Oświetlenie LED to obecnie najpopularniejszy rodzaj oświetlenia. Jest chętnie wybierane głównie ze względu na energooszczędność, długą żywotność oraz bezpieczeństwo. Żarówki LED-owe charakteryzują się niskim poborem prądu, zapewniają nam ich użytkowanie przez co najmniej kilka lat oraz są bezpieczne w użytkowaniu. Jakie najważniejsze zalety posiada oświetlenie LED i dlaczego warto je wybrać?

Oświetlenie LED dba o domowy budżet

Najważniejszą zaletą oświetlenia LED jest przede wszystkim jego energooszczędność. Różnicę w użytkowaniu żarówek LED-owych w stosunku do tradycyjnych żarówek wolframowych dostrzeżemy w wysokości naszych rachunków za prąd. Decydując się na zastąpienie starych żarówek nowoczesnymi źródłami światła LED, możemy zmniejszyć pobór prądu, jednocześnie nie ograniczając mocy samych żarówek. Żarówki LED, mimo tego, że pobierają mniej prądu, świecą tak samo intensywnym światłem, co tradycyjne żarówki wolframowe o dużej mocy. Idealnie nadają się więc do pomieszczeń, w których chcemy zapewnić sobie jasne oraz intensywne światło. Istotną zaletą żarówek LED jest także ich długa żywotność. W przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł światła, nowoczesne oświetlenie LED nie wymaga częstej wymiany. Kupując dobrej jakości żarówki do swojego domu, możemy zapewnić sobie ich działanie przez nawet 15 000 godzin. To wygoda oraz pewność, że źródła światła LED nas nie zawiodą. Producentem takich żarówek jest przykładowo firma MTLed, która oferuje ich szeroki wybór i wysoką jakość.

Oświetlenie LED jest bezpieczne dla użytkownika i przyjazne dla środowiska

Zalety nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia LED docenią także osoby wybierające przyjazne dla środowiska oraz ekologiczne rozwiązania. Żarówki LED są przyjazne dla środowiska nie tylko ze względu na niższy pobór prądu, ale także z powodu wykorzystania praktycznie całej energii do generowania światła. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, część energii nie jest bowiem oddawana do otoczenia pod postacią ciepła a efektywnie wykorzystywana do oświetlania pomieszczeń. Oprócz tego, oświetlenie LED ma konstrukcję pozbawioną szkodliwych substancji chemicznych, które mogą wywierać negatywny wpływ na nas oraz nasze otoczenie. Nowoczesne oświetlenie LED nie zawiera w swoim wnętrzu szkodliwej rtęci, nie ma więc niebezpieczeństwa związanego z rozbiciem żarówki i zatruciem domowników. Ponadto, konstrukcja nowoczesnych żarówek LED jest mocniejsza, co czyni je bardziej odpornymi na uszkodzenia mechaniczne i trwalszymi. Wszystko to sprawia, że oświetlenie LED jest bezpieczne w codziennym użytkowaniu oraz w pełni przyjazne dla środowiska.