okna-drewniane
17 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Zalety okien drewnianych
5 (100%) / 2 głosów

Zalety okien drewnianych

Okna drewniane w ostatnich latach wracają do łask. Jeszcze do niedawna kojarzone były ze starymi i mało szczelnymi oknami umieszczonymi w zabytkowych budynkach. Dziś szczelne oraz niezwykle estetycznie wyglądające okna drewniane coraz częściej goszczą w naszych domach. Jeśli stoisz przed zakupem okien do swojego domu, dowiedz się, dlaczego warto postawić na nowoczesne i naturalne okna drewniane!

Okna drewniane są ekologiczne i naturalne

Nie ma chyba bardziej cenionego we współczesnym budownictwie i wyposażeniu wnętrz materiału niż drewno. Jest ono budulcem w pełni naturalnym i ekologicznym, który sprzyja naszemu zdrowiu oraz dobremu samopoczuciu. Te zalety mają szczególne znaczenie w przypadku okien, które są przecież obecne w każdym domu. Okna drewniane są wykonane z trwałych oraz odpowiednio zabezpieczonych materiałów, dzięki czemu gwarantują nam wieloletnie bezproblemowe użytkowanie. Ponadto, pozwalają na stworzenie we wnętrzu domu przyjaznego dla naszego organizmu mikroklimatu, którego nie są w stanie zapewnić nawet najlepsze okna wykonywane ze sztucznych materiałów. Pomimo mody na okna plastikowe, nie brakuje w naszym kraju producentów tych tradycyjnych, drewnianych – jednym z nich jest przykładowo stargardzka firma Muszyńscy.

Okna drewniane pięknie się prezentują

Ogromną zaletą okien drewnianych jest także ich atrakcyjny oraz naturalny wygląd. Świetnie komponuje się on zarówno z wnętrzami oraz budynkami utrzymanymi w nowoczesnym stylu, jak i pasuje do domów urządzonych w klasycznym stylu. Okna drewniane świetnie podkreślają naturalny wygląd domu oraz nadają mi atrakcyjnej oprawy. Występują w szerokiej palecie kolorów, dzięki czemu mamy możliwość wybrania takiego koloru ram okiennych, który będzie się idealnie komponował z kolorystyką elewacji naszego budynku. Zaletą okien z drewna jest także ich trwałość. Odpowiednio pielęgnowane okna drewniane przez wiele lat będą nas bowiem cieszyły swoim naturalnym oraz estetycznym wyglądem.

Okna drewniane są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji

Wbrew pozorom, okna z naturalnego drewna zdecydowanie łatwiej jest zachować w czystości niż tradycyjne okna PCV. Drewno przyciąga bowiem do siebie mniej brudu oraz kurzu, a odpowiednio zaimpregnowane ramy okienne wymagają jedynie delikatnego ich oczyszczenia z zabrudzeń, do którego wystarczy sama woda. W efekcie na czyszczenie okien drewnianych musimy poświęcić mniej czasu oraz wysiłku, a sam ich kolor jest trwały i pozostaje niezmienny w ciągu lat. Aby zachować okna drewniane w odpowiednim stanie, wystarczy jedynie dbać o ich regularną konserwację, która nie wymaga jednak ani specjalistycznej wiedzy, ani zakupu drogich preparatów.