kociol-na-ekogroszek
20 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Zalety kotłów na ekogroszek
5 (100%) / 1 głosów

Zalety kotłów na ekogroszek

Kotły na ekogroszek to coraz chętniej wybierany system, służący ogrzewaniu naszego domu. Szukamy sposobów, które pozwolą nam zapewnić ciepło, bez ponoszenia przy tym horrendalnych kosztów. Czy kotły na ekogroszek wpisują się w te żądania? Jakie zalety wiążą się z ich wyborem i czy faktycznie stanowią dobrą alternatywę dla pieców na klasyczny węgiel?

Kotły na ekogroszek – tanie i efektywne ogrzewanie

Jak się okazuje, kotły na ekogroszek są faktycznie tanim i efektywnym sposobem ogrzewania domu, dlatego możemy z powodzeniem zastosować je wszędzie tam, gdzie nie ma doprowadzonej instalacji gazowej. Ekogroszek jest paliwem stałym, wytwarzanym na bazie węgla kamiennego lub brunatnego. W odróżnieniu od tradycyjnego węgla, ma mniejsze ziarna, a jeden worek ekogroszku to około 30 kg paliwa. Szacując, że do ogrzewania domu potrzeba około 3 ton ekogroszku – cena jednej tony to koszt około 700-900 zł – poniesiemy wydatek rzędu maksymalnie 2700 zł. Do tego, paląc ekogroszkiem, szybko uzyskujemy pożądaną temperaturę.

Komfort użytkowania zautomatyzowanych urządzeń

Kiedy wybieramy kocioł na ekogroszek, powinniśmy zdecydować się na w pełni zautomatyzowane urządzenie. Wyróżnia je sterownik i podajnik, które umożliwiają raz na jakiś czas (np. raz na tydzień) zasypać piec paliwem, ustawić określone parametry i nie przejmować się ogrzewaniem. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Piec samodzielnie pobiera odpowiednią ilość ekogroszku, aby osiągnąć wskazaną przez nas temperaturę i zapewnić komfortowe warunki do życia.

Ekogroszek przyjazny dla środowiska

Nie można zapomnieć, że ekogroszek jest paliwem przyjaznym dla środowiska. Nie emituje tak dużej ilości zanieczyszczeń, dlatego wywiera dużo mniejsze szkody niż spalanie oleju albo zwykłego węgla. Warto mieć na to uwadze, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy przyroda i tak jest bombardowana niewiarygodną ilością substancji powodujących jej skażenie i zatrucie.

Gdzie kupić kocioł na ekogroszek?

Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie domu kotłami na ekogroszek, musimy znaleźć firmę oferującą wysokiej klasy urządzenia. No co zwracać uwagę? Na to pytanie odpowie nasz ekspert z firmy Jańczak, zajmującej się wytwarzaniem kotłów C.O.:

Kotły na ekogroszek powinny być urządzeniami wykonanymi z najwyższej klasy materiałów, gwarantującymi bezawaryjne działanie przez długie lata. Muszą posiadać stosowne certyfikaty bezpieczeństwa ekologicznego oraz CE, korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i być funkcjonalnymi, łatwymi w obsłudze urządzeniami. Problemy z wyborem właściwej maszyny powinni ułatwić nam pracownicy firmy, która wzbudziła nasze zaufanie i z której oferty chcemy skorzystać. Kierując się tymi wskazówkami, na pewno podejmiemy słuszne decyzje związane z zakupem kotłów na ekogroszek.