4 stycznia 2019

Kategoria:
Inne

Zalety domów drewnianych
5 (100%) / 1 głosów

Zalety domów drewnianych

Jednym z bardzo popularnych materiałów wykorzystywanych w budownictwie jest drewno. Bez wątpienia mają na to wpływ jego właściwości fizyczne i mechaniczne. Przede wszystkim jest bardzo proste w obróbce – a jednocześnie doskonale przenosi obciążenia. Pod warunkiem odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia, może służyć przez długie lata. Sprawdźmy, dlaczego warto postawić dom drewniany. Jego zalety przekonają każdego!

Wysoki komfort użytkowy

Przede wszystkim najwyższej jakości domy drewniane zapewnią wysoki komfort użytkowy. Drewno jest surowcem wytwarzającym bardzo korzystny mikroklimat. Posiada zdolność samoregulacji poziomu wilgotności, dlatego mieszkanie w domu z drewna jest zwyczajnie zdrowe! Nie musimy obawiać się chłodu. Całoroczne domy drewniane są ocieplane wełną mineralną o grubości od 70 do 150 mm. Nawet przy bardzo ostrej zimie, w budynku będzie utrzymywać się wysoka temperatura, zapewniająca nam komfort cieplny.
Ponadto drewno jest prostym w obróbce materiałem, stąd projekty takich domów odzwierciedlają oczekiwania najbardziej wymagających klientów – są bardzo efektowne. Firmy produkujące domy drewniane, takie jak firma „Domtop” ze Zgierza koło Łodzi gwarantują, że domy drewniane świetnie wpisują się i w tradycyjny, i w tak bardzo pożądany dziś styl nowoczesny. Drewno pasuje do każdego otoczenia.

Szybka budowa i atrakcyjna cena domów z drewna

Drugą niepodważalną zaletą domów z drewna jest szybkość ich budowy. Inwestycja może trwać zaledwie kilka miesięcy. Jedynymi pracami mokrymi jest wykonanie fundamentów. Co za tym idzie, budowę można przeprowadzić niezależnie od pory roku. Tzw. „technologia sucha” jest bardzo szybka w montażu, a poszczególne elementy łączy się na gwoździe, łączniki i wkręty.
Co więcej, koszt budowy domu z drewna również jest o wiele niższy, niż w przypadku tradycyjnego domu murowanego. Wynika to chociażby z małego ciężaru domu i ograniczenia wielkości fundamentów do minimum, co zmniejsza ich koszt. Jednak na pewno nie oszczędzajmy na fachowcach i wybierajmy firmy, które mają doświadczenie w budowie tego typu domów! Wykorzystują tradycyjne technologie budowy przy zastosowaniu nowoczesnych sposobów wytwarzania i łączenia elementów, zapewniając klientom najlepszą jakość realizacji.

Możliwość rozbudowy domu

Wartą uwagi zaletą jest także możliwość rozbudowy domów drewnianych. Domy murowane posiadają solidną, ale i niezmienną kubaturę. Domy z drewna również są trwałe i wytrzymałe, ale w prosty sposób można powiększyć ich metraż, nie poświęcając przy tym ogromnych sum pieniędzy. Dlatego jeśli nasza rodzina się powiększy albo zwyczajnie zechcemy powiększyć metraż domu – jest to jak najbardziej możliwe! Możemy również bez problemu modernizować powierzchnię domu, np. przestawiając ścianki wewnętrzne.
Zwolennicy domów drewnianych podkreślają też, że domy drewniane już na początku mogą być dużo większe, niż murowane. Dlaczego? Wpływa na to grubość ścian zewnętrznych. Parterowy dom drewniany o wielkości 100 metrów kwadratowych będzie mieć większą powierzchnię wewnętrzną od domu murowanego nawet o 10-12 metrów kwadratowych!
Coraz więcej osób przekonuje się do domów drewnianych – może ty również dołączysz do ich grona? Gorąco zachęcamy!