11 kwietnia 2019

Kategoria:
Inne

Zalety automatyki do bram
5 (100%) / 2 głosów

Zalety automatyki do bram

Zautomatyzowana brama przynosi wiele korzyści podczas codziennego użytkowania. Przede wszystkim nie trzeba każdorazowo wychodzić z samochodu, by ją otworzyć lub zamknąć. Napęd można instalować zarówno na bramach przesuwnych jak i bramach skrzydłowych. Jego sprawne działanie zależy od właściwego montażu jak i od samej bramy. Podczas poruszania się skrzydła nie mogą nigdzie ocierać. 

Wygoda otwierania i zamykania

Automatyczne otwieranie bramy jest dużą wygodną. Przed wyjazdem z posesji nie trzeba wychodzić z samochodu, by ją otworzyć, a następnie ręcznie zamykać. Wystarczy mieć pilota w ręce. Zazwyczaj sygnał jest na tyle duży, że można go użyć nieco wcześniej niż przed samym wjazdem na posesję. Także wiele innych sytuacji będzie dużo wygodniejszych. Pilotem z domu można otwierać bramę dla gości. Staje się to przydatne szczególnie podczas niepogody. Choć automatyka do bram pozwala na dogodne otwieranie, osoby niepowołane nie otworzą jej z taką łatwością. Użycie innego pilota nie poruszy mechanizmu. Natomiast w przypadku braku prądu brama pozostanie zamknięta. Przed ręcznym otwarciem niezbędne jest zdjęcie z niej blokady.

Brama musi poruszać się bez problemu

Przed instalacją automatyki niezbędne jest sprawdzenie stabilności konstrukcji, bowiem instalacja napędu nie sprawi, że wadliwa brama zacznie się płynnie poruszać. Ogranicznik zamknięcia bramy musi być mocno przytwierdzony do podłoża. W przeciwnym wypadku siła napędu może go wyrwać. Automatyka w bramie może także nie działać poprawnie wtedy, gdy skrzydła podczas poruszania się będą gdzieś ocierały. Przed samym montażem niezbędne jest doprowadzenie do bramy przewodów zasilających i umieszczenie puszki podłączeniowej w bezpiecznym miejscu.

Automatyka dostosowana do rodzaju bramy

Zautomatyzować można bramę do garażu, bramę wjazdową na posesję, jak również bramę na teren firmy, choć w tym przypadku znacznie wygodniejszym rozwiązaniem będzie instalacja szlabanu. Napęd można zaprogramować w ten sposób, że sam zamknie bramę po określonym czasie lub zatrzyma się, gdy fotokomórka wyczuje ruch na jej drodze. Proces zamykania może być sygnalizowany światłem lub dźwiękiem. Automatyka będzie różniła się w zależności od rodzaju bramy. Inny jest napęd do bram przesuwnych niż do bram skrzydłowych czy do bram garażowych. Ekspert z firmy Mistal w Puszczykowie dodaje:

Przy zakupie automatyki należy uwzględnić parametry takie jak ciężar czy długość skrzydła. Jeśli nie chcemy popełnić błędów podczas instalacji, bezpieczniej jest zatrudnić fachowca.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41