zakup-mieszkania
25 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Zakup mieszkania – jaki metraż wybrać?
5 (100%) / 2 głosów

Zakup mieszkania – jaki metraż wybrać?

Zakup mieszkania to poważna inwestycja. Niewielu z nas stać na zakup nowego lokum za gotówkę, dlatego najczęściej na taką inwestycję musimy wziąć kredyt w banku. By spłata zobowiązania nie stanowiła za dużego obciążenia, warto wybrać odpowiednie lokum – duże znaczenie ma tutaj oczywiście odpowiedni metraż. Jakie mieszkanie wybrać, by było komfortowe, jednak nie za duże?

Czym się kierować, wybierając metraż mieszkania?

Odpowiednio wybrany metraż mieszkania ma ogromne znaczenie. Od czego powinien zależeć metraż? To zależy, w jakim celu kupujemy mieszkanie. Zawsze dużą popularnością cieszą się kawalerki – takie mieszkanie nie będzie dla nas lokum na całe życie, jednak w momencie, w którym zdecydujemy się na większe lokum, kawalerkę bez trudu wynajmiemy za całkiem dobrą cenę. Nie powinno też być problemu z jej sprzedażą. Niektórzy fachowcy polecają, by zawsze kupować mieszkanie nieco większe od tego, jakie są nasze aktualne potrzeby, jednak ta zasada nie zawsze się sprawdza.

Jeśli jesteśmy młodym małżeństwem, które planuje dzieci, to oczywiście warto zainwestować w mieszkanie, w którym znajdzie się też miejsce na pokoje dla naszych pociech. Jeśli jednak jesteśmy rodziną z dorastającymi dziećmi, pamiętajmy, że już wkrótce wyfruną one z gniazda, a dom będzie straszyć pustą przestrzenią. Większy metraż to też większy koszt utrzymania – dlatego starajmy się nie przeszarżować. Pamiętajmy, że mieszkania liczące więcej niż 60 metrów stanowią najczęściej pojawiające się oferty na rynku wtórnym – przy czym zainteresowanie takimi nieruchomościami jest raczej niewielkie. Jeśli nie wiemy, jaki metraż mieszkania będzie najbardziej nam odpowiadać, skorzystajmy z porad profesjonalistów – pomogą nam pracownicy firmy Asa Development Sp. z o.o. 2 Sp.k.

Mieszkanie pod wynajem

Jeśli nie szukamy lokum dla siebie, a planujemy raczej inwestycję w lokum pod wynajem, sprawa metrażu wygląda nieco inaczej. Dobrym pomysłem w tym wypadku, jak wspomniano wyżej, jest kawalerka, ale nie tylko. W miastach, które są ważnymi ośrodkami studenckimi, dobrym pomysłem jest zawsze zakup dużego lokum – trzeba jednak uważać. Najbardziej opłacalny jest wynajem mieszkań dla studentów na pokoje, dlatego wybierajmy mieszkania o dużym metrażu, ale podzielone na wiele pomieszczeń – lepiej sprawdzi się tu więc stare budownictwo, niż nowoczesne mieszkania z otwartą przestrzenią. Trzeba jednak zwrócić uwagę na lokalizację takiego mieszkania – studenci nie będą chcieli wynajmować pokojów z dala od uczelni. Poza tym, trzeba liczyć się z tym, że takie mieszkanie trzeba będzie regularnie remontować, bo żacy słyną z dość luźnego podejścia do porządku.