2 stycznia 2019

Kategoria:
Inne

Wypożyczanie sprzętu pomiarowego. Na co zwrócić uwagę?  
5 (100%) / 1 głosów

Wypożyczanie sprzętu pomiarowego. Na co zwrócić uwagę?  

Wypożyczanie sprzętu pomiarowego to świetne rozwiązanie dla specjalistów, którzy nie posiadają własnego sprzętu, a realizują pomiary terenowe w ramach projektu bądź jednorazowego zlecenia. W takich przypadkach jest to bardziej opłacalny sposób niż np. zakup urządzenia na własność. Dowiedz się, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę podczas wypożyczania sprzętu takiego jak: kamera szybka, kamera termowizyjna, miernik poziomu dźwięku, skaner laserowy bądź czujnik drgań itp.

Wypożyczanie sprzętu: Dobierz przyrząd do zadania pomiarowego

Kluczową kwestię wyboru sprzętu stanowi pomiar, czyli zadanie, które wymaga odpowiedniego doboru urządzenia. Nie jest to proste, gdyż obecnie na rynku jest tak wiele sprzętu pomiarowego, że można zatracić się w ich funkcjach. Jeśli specjalista wykonujący pomiary, nie wie, jakie urządzenie będzie dla niego najlepsze, zawsze rozwiązaniem jest dopytanie o to specjalizujących się w tym inżynierów. Ponadto, decydując się na wypożyczenie sprzętu, warto najpierw udać się do firmy, która zajmuje się dostarczaniem m.in. rozwiązań pomiarowych i diagnostycznych. Dzięki temu fachowcy zaprezentują ofertę i pomogą zdecydować, jaki sprzęt będzie najlepszy w danym przypadku. Wśród dostępnych do wypożyczenia urządzeń znajdują się m.in. mierniki poziomu dźwięku, mikrofony pomiarowe, czujniki drgań, jak i skanery laserowe 3D, czujniki ciśnienia, kalibratory drgań, kamery termowizyjne oraz wiele innych. Realizując jednorazowe zlecenie bądź projekt, lepiej mieć spory wybór, gdyż nierzadko pomiary wymagają zastosowania nie jednego, a kilku urządzeń. 

Sprzęt pomiarowy: Zwróć uwagę na wypożyczalnię, cenę i inne kwestie

Decydując się na konkretną wypożyczalnię sprzętu pomiarowego, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy pracujący w niej specjaliści są w stanie pomóc w doborze właściwego do zadania urządzenia. Pomoc inżynierów jest istotna, gdyż to również od niej zależy sukces związany z dokonaniem właściwego pomiaru. Ponadto, oprócz pomocy w doborze, warto pamiętać, że najlepiej sprawdzi się taka wypożyczalnia sprzętu pomiarowego, w której specjaliści zagwarantują także przeszkolenie z obsługi urządzenia. Wypożyczalnie, tak jak firmy specjalizujące się w dostarczaniu rozwiązań pomiarowych i diagnostycznych (np. firma EC Test Systems z Krakowa), powinny służyć profesjonalnym wsparciem technicznym. W przeciwnym razie, lepiej zdecydować się na zakup sprzętu, gdyż tylko dzięki specjalistycznemu doradztwu zakup sprzętu będzie satysfakcjonujący. Dodatkowo, decydując się na konkretną wypożyczalnię, warto zorientować się, czy cena obejmuje tylko wypożyczenie sprzętu, czy również wspomnianą wyżej pomoc. Kolejną istotną kwestią jest sama procedura wypożyczenia sprzętu – powinna być uproszczona i jasna.