25 lutego 2018

Kategoria:
Inne

Wybór odpowiednich stelaży meblowych sposobem na optymalne wykorzystanie przestrzeni
5 (100%) / 1 głosów

Wybór odpowiednich stelaży meblowych sposobem na optymalne wykorzystanie przestrzeni

Bez względu na profil działalności przedsiębiorstwa, optymalne wykorzystanie przestrzeni pomieszczeń, w których jest ono prowadzone, bezpośrednio przekłada się na zyski i oszczędności. Projektując firmowe biuro zawsze musimy mieć na uwadze jego funkcjonalność, pamiętając o przyszłej rozbudowie pracującego w nim zespołu; urządzając hotel czy restaurację, myślimy o wygodzie możliwie największej liczby gości.

Utrzymanie wszystkich firmowych pomieszczeń, bez względu na to, czy prowadzimy działalność w wynajmowanym, czy we własnym budynku, wiąże się z wysokimi kosztami. Właśnie z tego powodu przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na marnowanie przestrzeni przez jej nieprzemyślane zagospodarowanie – mówi ekspert z firmy Miladesign.

Najlepszym przykładem poszukiwania najbardziej opłacalnych rozwiązań w tej kwestii jest coraz większa popularność biur typu open space, gdzie duża liczba stanowisk pracowniczych jest rozlokowana na otwartej przestrzeni. W sytuacji, gdy liczy się każdy centymetr kwadratowy, warto zdecydować się na meble szkieletowe.

Stelaże meblowe w przestrzeni biurowej

Olbrzymią zaletą mebli szkieletowych jest fakt, że nie zamykają one przestrzeni i są znacznie lżejsze niż sprzęty skrzyniowe. Oznacza to, że biurka i stoły na stelażach można z łatwością przenosić i zmieniać ich konfigurację, w zależności od potrzeb dynamicznie rozwijającego się biura.
Istotna jest oczywiście jakość stelaży, ponieważ to od niej zależy komfort użytkowania mebli oraz ich trwałość. Nowoczesne meble biurowe powinny być wykonane z solidnych materiałów, a w przypadku stelaży takim właśnie jest metal. Urządzając przestrzeń biurową warto jest wziąć pod uwagę zestawy mebli modułowych, które można dowolnie konfigurować i w razie potrzeby sięgać po dodatkowe elementy.
Aby zapewnić pracownikom maksymalną wygodę, warto zdecydować się na stelaże biurek i nogi stołów umożliwiające regulację wysokości blatu. Najbardziej nowoczesne rozwiązania pozwalają na łatwe, elektryczne sterowanie poziomem powierzchni roboczej. Natomiast w przypadku organizacji biura typu open space, doskonałym pomysłem jest wykorzystanie systemu workbench, w których kilka blatów montuje się na jednym, dużym stelażu, co oznacza nie tylko optymalne wykorzystanie przestrzeni, ale także oszczędność na wyposażeniu.

Stelaże meblowe dla branży HoReCa

Prawidłowe zagospodarowanie dostępnej przestrzeni jest niesamowicie istotne również w branży restauracyjnej i hotelarskiej, przy czym przygotowując pomieszczenia przeznaczone dla gości, musimy kłaść jeszcze większy nacisk na estetykę. Wybór odpowiednich mebli oznacza więc zakup takich sprzętów, które zapewnią świetne warunki użytkowania pokoi hotelowych i sal restauracyjnych, umożliwią przedsiębiorcy obsługę jak największej liczby gości, a jednocześnie będą świetnie się prezentowały.
Spełnienie wszystkich tych wymogów jest możliwe, jeśli sięgniemy po meble na stelażach. Urządzając pokoje gościnne, warto zdecydować się na lekkie i solidne stelaże łóżek z metalu. Wygodny sen zapewnią listwy sprężynujące, zaś możliwość malowania proszkowego metalowego stelażu pozwala na uzyskanie pięknych efektów estetycznych.
Dużym ułatwieniem pracy restauracji, sal bankietowych i kawiarni jest wybór stołów czy stolików uchylnych. Dzięki możliwości złożenia blatu do pionu, takie meble można przechowywać na niewielkiej przestrzeni i z łatwością rozkładać wyłącznie w sytuacji, kiedy są one potrzebne.