przeprowadzka
1 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu na wypadek uszkodzeń w trakcie przeprowadzki
5 (100%) / 1 głosów

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu na wypadek uszkodzeń w trakcie przeprowadzki

Przeprowadzka to zazwyczaj nie lada problem. Przede wszystkim jest to skomplikowane wyzwanie logistyczne, zwłaszcza, jeśli posiadamy spory dobytek. Poza tym to również ryzyko uszkodzenia przenoszonych rzeczy. Dobrą i coraz bardziej popularną praktyką jest skorzystanie z ubezpieczenia na wypadek uszkodzeń w trakcie przeprowadzki. Dlaczego warto ubezpieczyć swój majątek na taką ewentualność i co warto o tym wiedzieć?

Ubezpieczenie na czas przeprowadzki – co, jak i kiedy?

Dobra firma zajmująca się organizacją przeprowadzek powinna gwarantować nie tylko sprawne przetransportowanie rzeczy, ale także zapewniać ich pełne bezpieczeństwo i dotarcie na miejsce w nienaruszonym stanie. W tym celu renomowane firmy zajmujące się przeprowadzkami posiadają odpowiednie ubezpieczenie OC. Wybierając partnera do przeprowadzki warto szukać takiej firmy, która dysponuje wystarczająco wysoką polisą ubezpieczeniową, która pozwoli pokryć ewentualne szkody powstałe w trakcie przeprowadzki.

Ubezpieczenie dotyczy zarówno powierzonych przedmiotów (odpowiedzialność kontraktowa wynikająca z zasad zawartej umowy), jak i elementów budynku czy mienia należącego do osób trzecich (odpowiedzialność deliktowa dotycząca szkód niezależnych od stosunku prawnego stron). Zdarza się bowiem, że w trakcie przeprowadzki zniszczeniu ulega nie tylko transportowane mienie, ale także np. ściany, drzwi czy windy. Ubezpieczenie pomoże pokryć ewentualne koszty związane z naprawą tego typu elementów lub zakupem nowego mienia. Warto przy tym zapoznać się z zakresem usług danej firmy. Dobrym rozwiązaniem jest powierzenie przeprowadzki ekipie, która nie tylko przetransportuje majątek, ale także zajmie się jego zapakowaniem – w takiej sytuacji bowiem pracownicy biorą pełną odpowiedzialność za jakość wykonywanych usług.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Co jeszcze warto brać pod uwagę w kwestii ubezpieczenia przeprowadzanego mienia?

Nie zawsze ubezpieczenie z polisy OC, którą dysponuje dana firma, będzie wystarczające. – Podpowiada specjalista reprezentujący firmę Autor Przeprowadzki oferującą profesjonalne usługi związane z przeprowadzkami dla osób prywatnych, firm i instytucji. – Jeśli dysponujemy wyjątkowo wartościowym mieniem, warto takie najcenniejsze rzeczy ubezpieczyć dodatkowo, wykupując odpowiednią polisę. Jeśli mamy wątpliwości co do  wysokości ubezpieczenia, w oszacowaniu wartości majątku pomóc może profesjonalny rzeczoznawca. Pamiętajmy, że rezygnacja z ubezpieczenia to tylko pozorna oszczędność, ponieważ nieprzewidziane sytuacje mogą się przydarzyć każdemu.

Ubezpieczenie mienia na wypadek uszkodzenia w trakcie przeprowadzki to sposób na spokojne i bezpieczne przetransportowanie dobytku.