7 listopada 2019

Kategoria:
Inne

Wiadra plastikowe – przydatne nie tylko podczas remontów.
5 (100%) / 1 głosów

Wiadra plastikowe – przydatne nie tylko podczas remontów.

Wiadra plastikowe to uniwersalny element wyposażenia w wielu miejscach – od miejsca prac remontowo-budowlanych, przez gospodarstwo rolne po gospodarstwo domowe. Solidne plastikowe wiadro o odpowiedniej pojemności może mieć naprawdę szerokie zastosowanie. Do czego najczęściej wykorzystywane są plastikowe wiadra?

Najczęściej wybierane wiadra – wiadra uniwersalne

Wiadro to z założenia naczynie, które jest używane do ręcznego przenoszenia cieczy lub sypkich materiałów. Dawniej kupowaliśmy najczęściej blaszane wiadra w kształcie odwróconego, ściętego stożka, dziś kupujemy przede wszystkim wiadra plastikowe. Choć na rynku znajdziemy wiadra o różnych kształtach (o owalnym, wydłużonym lub prostokątnym, czy kwadratowym przekroju), stawiamy głównie na wiadra o przekroju koła (zwykle o średnicy nieco mniejszej na dole naczynia, poszerzającej się ku górnej krawędzi). Wniosek? – Najczęściej wybierane wiadra to wiadra uniwersalne. Stawiamy na prostotę kształtu i najchętniej też wybieramy wiadra w jednolitym kolorze, bez szybko niszczejących nadruków. Jeśli wiadro z założenia będzie wykorzystywane do przenoszenia cieczy, wybieramy oczywiście wiaderka z tzw. dzióbkiem, dzięki któremu wygodniej przelewa się płyny.

Zastosowanie uniwersalnych wiader plastikowych

O opowiedzenie o szerokim zastosowaniu uniwersalnych wiader plastikowych poprosiliśmy przedstawicieli firmy Rodło z Bytomia, która zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych. W trakcie prac remontowo-budowlanych w plastikowych wiadrach przenosimy przede wszystkim  materiały sypkie, jak piasek, drobne kruszywa, czy cement i oczywiście wodę – w wiadrach o odpowiedniej objętości możemy też wygodnie przygotowywać mieszanki materiałów o różnorakiej konsystencji. Plastikowe wiadra mają podobne zastosowanie w zakładach produkcyjnych, czy warsztatach. W gospodarstwach rolnych wiadrami dostarcza się zwierzętom wodę do poideł i paszę, w mniejszych gospodarstwach rolnych do wiader często zbierane są warzywa i owoce, podobnie jak w przydomowych ogródkach, czy na ogródkach działkowych poza miastem, na które chętnie decydują się mieszkańcy osiedli i blokowisk. Plastikowe wiadra przydają się również wszędzie przy czynnościach porządkowych. Wiadra przydają się zarówno przy sprzątaniu wszystkich pomieszczeń (domowych pokoi, kuchni, łazienek, firmowych biur, magazynów, szatni, sklepów – wymieniać można bez końca), jak i przy sprzątaniu na zewnątrz, na przykład przy zamiataniu chodników, grabieniu liści i przy wielu innych czynnościach.