walizka-podrozna
27 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Walizka podróżna idealna na wakacje
5 (100%) / 2 głosów

Walizka podróżna idealna na wakacje

Uwielbiamy wakacje. To czas pełen relaksu, wypoczynku i zabawy. Ale żeby na nie jechać, najpierw musimy się spakować. Potrzebujemy do tego dobrej walizki podróżnej. Nie każda torba się sprawdzi. Musimy mieć naprawdę wygodny bagaż, który nie tylko pomieści wszystkie potrzebne nam rzeczy, ale również będzie prosty do transportu. Jakie cechy powinna mieć idealna na urlop walizka podróżna?

Wytrzymały materiał walizki podróżnej

Jedną z najważniejszych kwestii związanej z tematem walizki podróżnej jest oczywiście materiał, z którego jest wykonana. Walizka powinna być trwała i musi chronić bagaż przed zniszczeniem. Wielokrotnie wkładamy do niej cenne przedmioty typu aparat czy laptop. Musimy mieć pewność, że urządzenia są w pełni bezpieczne. Dlatego najlepszym wyborem są twarde, a jednocześnie elastyczne obudowy, które podczas upadku nie tworzą wgnieceń.

Bardzo popularnym materiałem jest np. poliwęglan, polipropylen oraz szczególnie polecany ABS. Jest sztywny i dobrze zabezpiecza bagaż.

Niewielka waga bagażu przy odpowiednim rozmiarze

Walizka nie powinna być ciężka. Dzisiaj bardzo często latamy samolotami. Linie podróżne nakładają ścisłe ograniczenia, ile kilogramów maksymalnie może mieć nasz bagaż. Dlatego im lżejsza walizka, tym lepsza. Niską wagę doceni też nasz kręgosłup! Chyba chcesz cieszyć się urlopem, a nie leczyć bóle pleców?

Zwróćmy uwagę na rozmiar walizki. Zwłaszcza, kiedy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym. Wejdźmy na stronę linii lotniczych i tam zweryfikujmy, jakie bagaże są dopuszczalne. Inaczej niepotrzebnie wydamy pieniądze, ponieważ będziemy zmuszeni kupić kolejną walizkę.

Wysokiej jakości kółka

Kolejna kwestia idealnej walizki podróżnej wiąże się z kółkami. Kto chciałby nosić 20, 30 kg w ręku? Pomijając kwestie późniejszych dolegliwości związanych z przeciążeniem – jest to po prostu niewygodne. Najlepsze są podwójne kółka obracające się o 3600. To bardzo ułatwia manewrowanie walizką. Ponadto, kółka powinny być wykonane z kauczuku. Są trwalsze i bezpieczniejsze – nie wyłamią się tak, jak kółka plastikowe.

Zintegrowany zamek szyfrowy

Jeżeli nie chcemy martwić się o pozostawiony w hotelu bagaż, wybierzmy walizkę ze zintegrowanym zamkiem szyfrowym. Tylko nie zapomnij kodu! Inaczej będziesz mieć duży problem z otworzeniem własnej walizki. Takie walizki znajdziemy m.in. w ofercie sklepu M-sell. Dzięki szerokiej ofercie i możliwości wyboru spośród różnych wielkości walizek, na pewno zrobimy w nim udane zakupy!

Mocne uchwyty ułatwiające transport

Walizka podróżna powinna mieć również mocne, trwałe uchwyty, które pozwolą bez problemu włożyć walizkę do samochodu, autobusu czy na taśmę, gdzie nasz bagaż będzie skanowany. Poruszanie się z bagażem ułatwi też ergonomiczny uchwyt teleskopowy. Musi wysuwać się płynnie i być wystarczająco długi. Zwłaszcza, kiedy jesteśmy wysocy, w przeciwnym razie prowadząc walizkę będziemy się garbić.

Dobrze rozplanowane wnętrze walizki

Nie zapomnijmy, aby zwrócić uwagę na rozplanowanie wnętrza walizki. Powinniśmy w niej znaleźć dodatkowe kieszenie, w które włożymy dokumenty, kosmetyki czy inne drobne przedmioty. Przyda się również specjalny suwak umożliwiający rozszerzenie walizki, jeżeli mamy rzeczy, które nie ważą dużo, ale zajmują mnóstwo miejsca.

I oczywiście wybierzmy walizkę, która zwyczajnie nam się podoba. Walizki są dzisiaj fajnym gadżetem, który pozwala wyróżnić się z tłumu i ułatwia znalezienie naszego bagażu pośród innych toreb.