wymiana-walut
24 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Wakacje za granicą. Gdzie i jak wymienić pieniądze?
5 (100%) / 2 głosów

Wakacje za granicą. Gdzie i jak wymienić pieniądze?

Wakacje za granicą wymagają przygotowań. Nie tylko spakowania bagażu i rozeznania się w miejscach, które chcielibyśmy zobaczyć, ale również wymiany pieniędzy na walutę, którą możemy się posługiwać w danym kraju. Nie wszędzie można płacić kartą, nie zawsze jest to też opłacalne. Gdzie wobec tego możemy wymienić gotówkę, aby spędzić udany urlop bez trosk o finanse?

Kantory stacjonarny

Miejscem, do którego najczęściej kierujemy swoje kroki, chcąc wymienić pieniądze, jest kantor stacjonarny. Jesteśmy przyzwyczajeni do takiego rozwiązania, a kantory znajdziemy je w niemal każdej większej miejscowości. Wchodzimy, sprawdzamy ceny i od ręki rozmieniamy gotówkę. Wymiana w polskich kantorach opłaca się zdecydowanie bardziej, niż w kantorach zagranicznych. W dodatku możemy sporo zaoszczędzić, zabiegając o takie sprawy na dłużej niż kilka dni przed wyjazdem. Jak to zrobić? Odłóżmy gotówkę, którą przeznaczyliśmy na wymianę i poczekajmy na korzystny kurs. Trudno jest oszacować, kiedy wymiana będzie opłacać się najbardziej. Na rynek walut wpływa wiele czynników, w tym sytuacja gospodarcza w kraju. Dlatego bądźmy cierpliwi i na bieżąco sprawdzajmy kursy, aby w odpowiednim momencie udać się do kantoru.

Niestety, czasami może się zdarzyć, że nie będzie waluty, której poszukujemy. Zwłaszcza, jeśli jedziemy do mniej popularnego kraju. Aby uniknąć takiego biegu wydarzeń, możemy skorzystać z oferty kantora internetowego – komentuje nasz ekspert z kantora internetowego Centnet.pl.

Kantor internetowy

W kantorze internetowym możemy 24 godziny na dobę wymienić walutę. I nie musimy się martwić, że waluta, która jest nam potrzebna, akurat nie będzie dostępna. Zasada działania kantorów internetowych jest prosta. Na początku korzystamy z kalkulatora i wyliczamy, jaka kwota wystarczy do realizacji transakcji wymiany waluty. Następnie przelewamy daną sumę na konto kantoru internetowego i czekamy na mailowe potwierdzenie przeprowadzonej operacji. Wszystkie działania nie zajmą nam więcej, niż kilka minut. W niedługim czasie powinniśmy otrzymać przelew zwrotny – a wtedy będziemy już w pełni gotowi do wakacji.

Kantor stacjonarny vs kantor internetowy

Gdzie lepiej jest wymieniać walutę, w kantorze stacjonarnym, czy w kantorze internetowym? Okazuje się, że wymiana pieniędzy w kantorach internetowych jest bardziej opłacalna, ponieważ kurs walut jest korzystniejszy. Do tego nic nie płacimy za transakcję. Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas. Szczególnie przed urlopem jest go bardzo mało, ponieważ mamy mnóstwo rzeczy na głowie. Korzystając z kantora internetowego, nie będziemy musieli wychodzić z domu, aby wymienić pieniądze. Wymienimy środki z własnego fotela, przeprowadzając proste, szybkie i bezpieczne operacje finansowe.