skrzynie-transportowe
29 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

W jaki sposób wykorzystuje się skrzynie w transporcie lądowym?
5 (100%) / 2 głosów

W jaki sposób wykorzystuje się skrzynie w transporcie lądowym?

Skrzynie to jeden z najpopularniejszych rodzajów opakowań wykorzystywanych zarówno w transporcie drogowym, jak i morskim oraz lotniczym. Dobrej jakości opakowanie transportowe zapewnia bezpieczne dotarcie przesyłki na miejsce w nienaruszonym stanie. Skrzynie służą do zabezpieczania różnego rodzaju przesyłek, są wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Jaka jest ich rola w transporcie lądowym?

Zalety i znaczenie zastosowania skrzyń w transporcie lądowym

Skrzynie transportowe wykorzystywane są jako opakowanie przewożonych towarów zabezpieczające ładunek w trakcie podróży. Ponadto umożliwiają one sprawne rozładowywanie, załadunek oraz przeładunek, a także magazynowanie dóbr. Ponieważ transport lądowy stanowi najpopularniejszy sposób przemieszczania ładunków, odpowiednie opakowanie transportowe ma w tym przypadku szczególnie istotne znaczenie. W transporcie lądowym wykorzystuje się przede wszystkim skrzynie drewniane, które idealnie sprawdzają się w charakterze dedykowanych opakowań transportowych, tworzonych na indywidualne zamówienie uwzględniające rozmiar i charakter przewożonych towarów.

Do zalet drewnianych skrzyń wykorzystywanych w transporcie lądowym należy ich wytrzymałość. – Mówi przedstawiciel firmy Jaremar oferującej materiały i usługi opakowaniowe dla transportu. – Tego typu opakowania skutecznie chronią ładunki i zapobiegają ich uszkodzeniu, powstawaniu rys czy wgnieceń, co ma istotne znaczenie w przypadku transportu lądowego. Ten sposób transportowania ładunków stwarza bowiem ryzyko powstawania przeciążeń, wzajemnego obijania się ładunków czy ich niekontrolowanego przemieszczania w pojeździe. Drewniane skrzynie, które dodatkowo zabezpiecza się środkami mocującymi, foliami czy piankami, znakomicie chronią towar w tych nierzadko trudnych warunkach, a w dodatku są odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

W skrzyniach drewnianych przewozi się różnego rodzaju ładunki, poczynając od maszyn i konstrukcji stalowych, przez cylindry, prasy, wały czy turbiny, aż po materiały niebezpieczne czy eksponaty muzealne.

Rodzaje skrzyń w transporcie lądowym

Skrzynie wykorzystuje się w transporcie lądowym na całym świecie, bez względu na wagę czy ilość towarów. W zależności od potrzeb stosuje się różne rodzaje skrzyń, często tworzone na indywidualne zamówienie. Do najpopularniejszych rodzajów skrzyń drewnianych w transporcie lądowym należą m. in.:

  • Skrzynie drewniane ISPM-15 oraz IPCC – opakowania spełniające normy z zakresu drewna certyfikowanego;
  • Skrzynie ponadgabarytowe – do przewozu ładunków ponadnormatywnych;
  • Skrzynie pełne i ażurowe;
  • Opakowania ze sklejki i płyt OSB;
  • Inne rozwiązania z drewna – platformy, obudowy, palety i podesty transportowe.

Wysokiej jakości skrzynie drewniane to gwarancja bezpiecznego transportu lądowego.